statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis na trudnym terenie...

• autor: Administrator, 2011-08-21 00:00

Seniorzy Mazura Wydminy rozpoczęli nowy sezon od remisu. Bramkę na wagę 1 punktu strzelił Łukasz Konopka.

Na obiekcie zawodnicy zameldowali się kilka minut po 13.00. Razem z zawodnikami przyjechała również grupka fanatyków Mazura. Mazur od początku spotkania starał się szanować piłkę. Przez pierwsze 10 minut gra toczyła się w środku pola. Pierwszą bardzo groźną akcje gospodarze stworzyli dopiero w 19 minucie. Po dobrej wrzutce z lewej flanki bliski zdobycia bramki był napastnik z Kętrzyna. Jednak na nasze szczęście fatalnie skiksował. 5 minut później identyczna akcja w wykonaniu kętrzynian. Tym razem po strzale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 27 minucie składną akcje prawą stroną przeprowadzili wydminianie. Niestety nikt nie zdołał przeciąć dobrego podania Biercia. W 35 minucie bardzo dobrą sytuacje na zdobycie prowadzenia miał Michalak. Próbował przelobował bramkarza, ale ten nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę. Kilka minut później na prowadzenie wychodzą gospodarze. Zawodnik MOSiR-u strzelił bezpośrednio na bramkę z rzutu rożnego z 40 metrów, a piłka wpadła "za kołnierz" dla Koleśnika. Ewidentny błąd przy utracie bramki popełnił Koleśnik.
Od początku drugiej połowy można było zauważyć, że kętrzynianie za wszelka cenę chcą dowieźć te jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania. Na 25 metrze ustawali zasieki przez które ciężko się było przetrzeć mazurowcom. W 60 minucie piękny strzał z 25 metrów oddał Grzana. Bramka nie padła, ponieważ fantastyczną interwencją popisał się goalkeeper z Kętrzyna. Swoje szanse na powiększenie prowadzenia miał MKS. W sytuacjach 2 na 2 i 3 na 3 udanie jednak z opresji wychodzili goście. Wydminianie coraz mocniej atakowali, a gospodarze coraz głębiej cofali się. Od 80 minuty mamy remis. Znakomite dośrodkowanie Lakwy z prawej strony wykorzystał Konopka. Kilka minut później dogodną sytuację miał Matusiewicz, jednak zamiast próbować strzelać, niedokładnie podał.
Warto dodać, że pierwszy raz w takim ustawieniu zagrała linia obrony. Zabrakło m.in kontuzjowanego Lachowskiego i narzekającego na lekki uraz Jeziorskiego.

MOSiR Kętrzyn - Mazur Wydminy 1:1 (1:0)