statystyki szczegółowe

Aktualności

Dziurawa obrona...

• autor: Administrator, 2011-11-06 00:00

Mazur Wydminy przegrał u siebie z Kowalakiem 5:3. Słabo przede wszystkim zaprezentowała się formacja obronna. Natomiast ozdobą spotkania była piękna bramka Wasilewskiego z rzutu wolnego.

Sędzią prowadzącym zawody był Waldemar Szmelfejnik z Giżycka. W porównaniu do meczu w Pieckach doszło do dwóch zmian w składzie. Za chorego Giełażysa zagrał Lakwa, a za Koczaja wracający do składu Mazura Lachowski. Przypomnijmy, że Lachowski wystąpił we wszystkich sparingach przedsezonowych prezentując się bardzo dobrze. Niestety, przed rozpoczęciem sezonu wyjechał za granicę. Warunki do gry były trudne. Bardzo silny wiatr i niska temperatura przeszkadzały w grze.
Od początku było widać, że będzie to dobry mecz. Drużyny atakowały praktycznie akcja za akcje. Pierwsi dobrą okazje do strzelenia bramki mieli goście. Po wykonaniu rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi zawodnika Kowalaka, który uderzył bardzo mocno na bramkę. Na szczęście piłka trafiła w słupek i wyszła za linie bramkową. Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Po dobrej akcji w środku pola Ostrowski próbował strzelać z powietrza. Niestety piłka poszybowała obok słupka. Pięć minut później ponownie na bramkę gości strzelał Ostrowski. Piłka po strzale przeleciała obok spojenia bramki. W 28 minucie nieoczekiwanie na prowadzenie wychodzą przyjezdni. Po błędzie Olejnika i Grzany do piłki dochodzi napastnik gości i strzela pod pachą interweniującego Koleśnika. W 33 minucie jest już 1:1. Po znakomitej wrzutce Wasilewskiego z prawej flanki, Michalak tylko dostawia głowę i piłka ląduje w siatce. Kilka minut przed przerwą, przed szansą na wyjścia na prowadzenie stanęli goście. W sytuacji "sam na sam" z Koleśnikiem napastnik z Kowal trafił w słupek. Do przerwy 1:1.
W przerwie trener Kalinowski uczulał obrońców, że teraz to goście grają "z wiatrem" i żeby uważać na długie piłki. Po przerwie do ataków zabrali się gospodarze. Niestety brakowało celnego strzału w światło bramki. W 49 minucie na prowadzenie ponownie wychodzą goście. Po wybiciu z własnej połowy i błędzie stoperów do sytuacji bramkowej doszedł napastnik gości. Będąc na 16 metrze od bramki przelobował wychodzącego z bramki Koleśnika. Nie minęło pięć minut i znów mamy remis. Z 20 metra na bramkę Kowalaka strzelał Bierć. Bramkarz piłkę wypluł przed siebie, a z prezentu goalkeepera gości skorzystał Ostrowski. Mazur zagrażał bramce Kowalaka głównie po wrzutkach dobrze dysponowanego dzisiaj Wasilewskiego. W 61 minucie z wolnego strzelał Ostrowski. W tej sytuacji bramkarz gości zachował się dobrze i pewnie wyłapał groźny strzał. Od 64 minuty trzeci raz dzisiaj na prowadzenie wychodzą zawodnicy z Kowal Oleckich. Po błędzie obrony napastnik gości znowu wyszedł "sam na sam" z Koleśnikiem. Napastnika gonił jeszcze Wasilewski i kiedy wydawało się, że Mazur z tej sytuacji wyjdzie obronną ręką, snajper z Kowal strzelił pod nogą Jarka i obok interweniującego Koleśnika. Przy tej bramce lepiej mógł zachować się Koleśnik, bo strzał nie był mocny. Gospodarze rzucili się do ataków, niestety, żaden strzał z dystansu nie znalazł drogi do bramki. W 68 minucie na dwubramkowe prowadzenie wychodzą przyjezdni. Po szybko rozegranym aucie w sytuacji 3 na1 znaleźli się goście i nie zmarnowali tego. Na około dziesięć minut przed końcem spotkania trener wydminian przeprowadził ten sam manewr co w Baranowie. Za Olejnika (obrońca) wszedł kolejny napastnik, Matusiewicz. Tym samym zmieniła się formacja gospodarzy na 3-4-3. Chwilę po wejściu na boisko  przed szansą na zdobycie bramki stanął właśnie Matusiewicz. Strzał Matusiewicza był za lekki i obrońca rozpaczliwym wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej. Od 82 minuty jest już 2:5. Mazur rzucił wszystkie siły do ataku i w obronie zostali tylko praktycznie Lachowski i Wasilewski. Po tzw. wybiciu piłki "na pałę" gości, 1 na 1 z napastnikiem został Lachowski. Mariusz chciał wyprzedzić napastnika z Kowal, niestety piłka odbiła się od kępy i poleciała w ogóle w drugą stronę. Napastnik pobiegł na bramkę Koleśnika i pokonał go. W 87 minucie po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym przez Jarka Wasilewskiego, piłka wpada do bramki przy  samym słupku. Bramkarz gości nawet nie drgnął.
Z przebiegu meczu wydminianom należał się przynajmniej remis. Niestety jak się popełnia tak głupie błędy w obronie to nie ma co liczyć na dobry wynik.
Przed nami 5 miesięcy przerwy. Miejmy nadzieję, że wydminianie dobrze przepracują ten okres przygotowawczy i uda im się awansować do upragnionej przez kibiców A - klasy.

Mazur Wydminy - Kowalak Kowale Oleckie 3:5 (1:1)