statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w Warpunach.

• autor: Administrator, 2012-05-05 00:00

Mazur Wydminy nie podołał dzisiaj zadaniu i przegrał w Warpunach aż 4:0. Spotkanie ustawiły dwie bramki stracone na samym początku meczu.

Pogoda tego dnia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gdy wyjeżdżaliśmy z Wydmin świeciło słońce, a gdy dojeżdżaliśmy do Warpun padał rzęsisty deszcz. Stadion w Warpunach był bardzo mały. Linie "szesnastki" były położone dwa metry od linii bocznych. Murawa była w fatalnym stanie. Pod jedną z bramek była wielka kałuża, która utrudniała interwencje bramkarzom. Na meczu z nieznanych przyczyn zabrakło kilku podstawowych zawodników. Z tego powodu na środek obrony został przesunięty Ostrowski (nominalny skrzydłowy), a na prawą obronę został cofnięty Lakwa (także nominalny skrzydłowy).
Na początku spotkania przewagę mieli gospodarze, co udokumentowali bramką w 7 minucie. Po strzale z rzutu wolnego Koleśnik odbija futbolówkę przed siebie, do piłki dobiega zawodnik Fali i umieszczą ją w bramce. Wydminianie nie zdążyli otrząsnąć się po straconym golu, a już przegrywali 2:0. Ponownie stały fragment gry. Po dobrym dośrodkowaniu w pole karne piłkę do bramki głową kieruje zawodnik z Warpun. To trafienie całkowicie podcięło skrzydła gościom. Od 25 minuty przewagę miał LKS. Żółto-Czerwoni próbowali dośrodkowań, bo tylko takie ataki przynosiły skutki na tym boisku, ale żadna z wrzutek nie znalazła drogi do bramki. Trudno było wygrywać pojedynki główkowe z gospodarzami, ponieważ mieli oni znaczą przewagę pod względem warunków fizycznych. Wydminianie próbowali także strzałów z dystansu, niestety te były bardzo niecelne. Najlepszą sytuacje na zdobycie bramki w pierwszej połowie miał Maciej Kozłowski. Po wrzutce z prawej strony obrońca w ostatniej chwili zdjął mu piłkę z głowy. Do przerwy 2:0.
W przerwie wydminianie starali się pobudzić do lepszej gry. Mazur przycisnął gości, ale nie udało im się oddać żadnego groźnego strzału. Dopiero w 53 minucie po strzale zza pola karnego piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Fali. W 57 minucie sędzia dyktuje "jedenastkę", niby po faulu Grzany. Jak się chwilę później dowiedzieliśmy od "faulowanego" zawodnika Warpun, symulował i sędzia dał się na to nabrać. Mazur wszystkie swoje siły rzucił do ataku kosztem obrony. W 66 minucie po strzale Lisowskiego z 16 metrów futbolówka wylądowała na poprzeczce. W 73 minucie gospodarze prowadzą 4:0. Prawą flanką urwał się zawodnik z Warpun, wrzucił piłkę na szesnasty metr do nadbiegającego napastnika, a ten strzelił przy samym słupku. Po bramce wydminianie chcieli strzelić przynajmniej gola honorowego, zamknęli gospodarzy na ich połowie, niestety nic z tego nie wynikało. Nie potrafili stworzyć stuprocentowej sytuacji. Od 81 minuty LKS musiał sobie radzić w osłabieniu. Po kopnięciu zawodnika czerwoną kartkę ogląda Letkowski. Bezsensowne zachowanie.
Nie ma co ukrywać, był to słaby mecz w naszym wykonaniu. Warunki pogodowe i murawa były w złym stanie, ale jednakowe dla obu drużyn! Podczas meczu u niektórych graczy było widać brak zaangażowania. Szczególnie brakowało agresji. Na wysokości zadania stanęli jedynie kibice. Razem z fanami z zaprzyjaźnionych Piecek głośno dopingowali przez cały mecz bez względu na to czy wydminianie przegrywali 1:0 czy 4:0. Chwała im za to! W ciągu kilku najbliższych dni trener i koledzy z zespołu liczą na wyjaśnienia nieobecności na meczu Wasilewskiego, Kordowskiego, Krukowskiego i Michalaka. Nie ma sensu gdy na najważniejsze wyjazdy jeździ po 12 zawodników. Albo się zmobilizujemy, zaczniemy grać z sercem i dawać z siebie wszystko, albo osiądziemy w B-klasie na dobre.

Fala Warpuny - Mazur Wydminy 4:0 (2:0)