statystyki szczegółowe

Aktualności

Mazur Wydminy w A-klasie!!

• autor: Administrator, 2012-06-18 00:00

Mazur Wydminy pokonał w Kowalach Oleckich tamtejszy Kowalak 2:1 i tym samym zapewnił sobie awans do A-klasy! W tym wielkim dniu świetnie zaprezentowali się także kibice LKSu, których podążyło za swoją drużyną blisko 100! Dziękujemy!!

Ze względów osobistych do Kowal Oleckich nie pojechał Andrzej Peliszko.
Spotkanie równo o 16:00 rozpoczął Roman Gutkowski z Giżycka.
Już w 4. minucie Mazur obejmuje prowadzenie! Świetna akcja wydminian, Giełażys dośrodkowuje z lewego skrzydła, a Wojtek Michalak głową kieruje piłkę do siatki! 0:1! W dalszym ciągu to Mazur prowadził grę i starał się atakować gospodarzy. 16 minuty spotkania. Rzut wolny z prawej strony boiska. Do futbolówki podchodzi Jarek Wasilewski. Jego dokładne dośrodkowanie przyjmuje w polu karnym Kamil Giełażys i pewnie umieszcza piłkę w bramce będąc na piątym metrze. 0:2!! Fantastyczne otwarcie wydminian!  Od 20 minuty Mazur więcej uwagi przykładał do obrony, co też spowodowało, że większe posiadanie piłki miał Kowalak. W 30 minucie groźny strzał oddaje zawodnik z Kowal, jednak bardzo udaną interwencją popisuje się bramkarz gości - Rafał Koleśnik. W 33 minucie Giełażys trafia do bramki, jednak w momencie podania znajdował się na delikatnym spalonym. Chwilę potem przyjezdni mogli podwyższyć rezultat, niestety Michalak sporo się pomylił oddając strzał z linii pola karnego. W pierwszej połowie ciekawszych akcji nie było. Do przerwy 0:2.
Od początku drugiej połowy to Kowalak narzucił własne tempo. Mimo to goście grali bardzo pewnie w defensywie. Przez kolejne 15 minut gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 62 minucie rzut wolny z ok. 40. metrów dla gospodarzy. Mocne dośrodkowanie w pole karne, tam Koleśnik mija się z piłką i ta ląduje między słupkami. Fatalny błąd naszego golkipera. 1:2. Od tej pory zawodnicy z Kowal mocniej przycisnęli Mazur. Z każdą minutą wydminianie coraz bardziej skupiali się na obronie korzystnego wyniku. W 79 minucie Kowalak wyprowadził szybki atak z własnej połowy, rozgrywający zagrał prostopadłą piłkę do napastnika, na szczęście szybciej zareagował Koleśnik, który pierwszy złapał futbolówkę. Do końca spotkania gospodarze próbowali jeszcze zagrozić naszej bramce, jednak dzisiaj cały zespół zagrał w defensywie koncertowo. Gdy sędzia doliczył dwie minuty, kibice zaczęli przygotowania do fety. Chwilę potem rozbrzmiał ostatni gwizdek w tym sezonie, a to oznaczało, że Mazur Wydminy awansuje do A-klasy!! Na boisku zawodnicy i sztab szkoleniowy wspólnie z kibicami świętowali ten historyczny sukces. W górę wystrzeliły także liczne korki od szampanów. Blisko 40 minut trwała ta wspólna zabawa!
Wielkie podziękowanie należy się kibicom. Na trybunach w Kowalach zasiadło blisko sto osób z Wydmin! Najwierniejsi sympatycy przez cały mecz głośno wspierali swoją drużynę głośnym dopingiem. Wśród obecnych można było także spotkać byłych i obecnych wydmińskich samorządowców oraz radnych. Ogromnym sukcesem również zakończyło się wynajęcie przez Stowarzyszenie "Mazurowcy" autokaru, gdyż nie było w nim ani jednego wolnego miejsca! Dziękujemy wszystkim!

Kowalak Kowale Oleckie - Mazur Wydminy 1:2 (0:2)