statystyki szczegółowe

Aktualności

Seria porażek przerwana, ale remisem.

• autor: Administrator, 2012-10-27 00:00

Tylko, a może i aż remis. Różne odczucia mają kibice po tym spotkaniu. Mimo nie najlepszej gry Mazura, wynik spotkania mógł być przechylony na strony obu zespołów. Jednak jeśli nie można wygrać meczu to trzeba go zremisować.

Po za Letkowskim w kadrze znaleźli się wszyscy zawodnicy do dyspozycji w tej chwili. Na bramce trener Kalinowski znowu dokonał zmiany i to Mateusz Mickiewicz rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie. Dość trudne warunki przywitały zawodników oraz kibiców: przenikliwe zimno był bardzo odczuwalne przy porywach wiatru.
Początek meczu to raczej wybadanie się wzajemnie obu drużyn. To goście lepiej operowali piłką i utrzymywali się przy niej w środkowej strefie boiska. W 9 minucie rzut wolny pośredni z pola karnego podyktowany za zbyt długie przetrzymanie futbolówki w rękach przez bramkarza Salętu. Niestety uderzenie Ostrowskiego o metr mija bramkę rywali. W 11 minucie Mateusz Grzana z rzutu wolnego z połowy boiska doskonale wrzucił na głowę Dawidziuka, ten oddał dobry strzał, ale golkiper przyjezdnych wspaniałą interwencją uratował swój zespół. 6 minut później pierwszy strzał zawodnika przyjezdnych, ale daleko od bramki. W 19 minucie zamieszanie w naszym polu karnym, niezdecydowanie naszych zawodników i w konsekwencji faul jednego z nich. Sędzia bez wątpliwości wskazuje na "wapno". Okazja została bezproblemowo wykorzystana i Boże objęło prowadzenie. 0:1. Już chwilę potem odpowiedź wydminian. Szybka akcja lewą stroną, Butyłow wpada w "szesnastkę", ale jego mocne dośrodkowanie wzdłuż bramki zatrzymał bramkarz. W 26 minucie Marek Ostrowski z rzutu wolnego z 30 metrów trafia w mur, a dobitka Konopki nieznacznie mija słupek. 27 minuta. Powinien być remis. Peliszko urywa się prawą flanką, z końcowej linii zagrywa do Giełażysa, Kamil będąc 5 metrów przed bramką trafia wprost w golkipera Salętu! W 31 minucie Mickiewicz bardzo dobrze broni w groźnej sytuacji. 33 minuta. Błąd za błędem pod naszą bramką, na szczęście napastnik gości nie trafia z kilku metrów do pustej siatki! Cud! W 41 minucie gracz przyjezdnych staje przed bardzo dobrą szansą, ale jego strzał przelatuje nad poprzeczką. Przerwa. Wynik: 0:1.
Salęt ma delikatną przewagę, więcej utrzymuje się przy piłce. Z kolei nam w kilku sytuacjach zabrakło trochę szczęścia, co nie zmienia faktu, że gramy słabo. Najaktywniejszy i najlepszy w naszych szeregach 16-letni Mateusz Butyłow.
Druga część gry rozpoczęła się przy padającym śniegu i włączonym sztucznym oświetleniu. W 48 minucie przeciwnicy znowu nie potrafią wykorzystać naszych błędów i w świetnej sytuacji nie trafiają do bramki z 5 metrów! W 57 minucie Bierć dośrodkowuje z prawej strony, a zamykający Butyłow strzela z linii pola karnego tuż obok słupka. W 59 minucie Zdzisław Bierć uderza z dobrej pozycji, ale bramkarz sobie radzi z tą próbą. W 62 minucie Kordowski urywa się "skrzydłem", ale jego strzał z ostrego konta jest niecelny. W tej sytuacji mógł podawać do dobrze ustawionych kolegów na przedpolu. Od tego momentu Żółto - Czerwoni zaczynają mocno przyciskać. Bardzo aktywny po wejściu jest Mariusz Kordowski i to on napędza większość naszych akcji. Co chwilę jesteśmy pod "szesnastką" przyjezdnych, jednak zawsze "czegoś" brakuje. W 79 minucie Mickiewicz ładnie broni strzał głową po zagraniu z rzutu rożnego. W 88 minucie Kordowski zatrzymany faulem tuż przy linii pola karnego. Zaskakujące rozegranie tego stałego fragmentu, Wasilewski z boku po ziemi wykłada futbolówkę na 16 metr, a tam Andrzej Peliszko atomowym strzałem nie daje żadnych szans bramkarzowi. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki! 1:1. W końcówce jeszcze dwukrotnie zagotowało się pod "twierdzą" przeciwników za sprawą Łukasza Lisowskiego i Roberta Dawidziuka, ale zabrakło wydminianom niestety szczęścia i zimnej krwi. Wynik już się nie zmienił. Podział punktów.
Gra wydminian bardzo przeciętna. Słabo dziś zagrała przede wszystkim defensywa, zbyt wiele błędów. Dobrze, że rywale wykorzystali tylko jeden z nich. Szkoda niewykorzystanych kilku bardzo dobrych i klarownych sytuacji, szczególnie w końcówce spotkania.
Sędziowanie dziś na wysokim poziomie, obyło się bez kontrowersji i o dziwo bez żółtych kartek dla zawodników LKSu.

Mazur Wydminy - Salęt Boże 1:1 (0:1)