statystyki szczegółowe

Aktualności

Majówka z Mazurem!

• autor: Administrator, 2013-05-01 00:00

Długi, majowy weekend przyniesie nam pierwszy w tym roku bój ligowy w Wydminach. I to od razu ważne spotkanie dla obu drużyn, gdyż będą to derby powiatu giżyckiego. W tej chwili raczej nie widać zdecydowanego faworyta, jednak Start Kruklanki jest w czubie tabeli i "musi" wygrać, my "możemy" wygrać, co zapowiada wielkie emocje.

Zbiórka piłkarzy w sobotę o 15:00 na Stadionie. Prosimy zawodników o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. Dowód Osobisty, legitymację). Rozpoczęcie starcia przewidziano na godzinę 16:00.
Jesienią w Kruklankach spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, choć po pierwszych 45 minutach wydminianie prowadzili już 3:0. Tak było we wrześniu!
W tej chwili Start jest na podium, zajmując trzecią lokatę. W 12 meczach Kruklanki zgromadziły 23 punkty, z czego 8 "oczek" wywalczyły na obcych boiskach. Z 5 takich gier dwie zakończyły się zwycięstwami (Orzysz, Bisztynek), dwie remisami (Miłki, Szczytno) i jedna porażką (Prostki). Wyjazdowy bilans bramkowy to 13-11.
Mazur jak wszyscy dobrze wiemy w pierwszej rundzie sezonu miał ogromne problemy z punktowaniem i zdobywaniem bramek na obiekcie przy ul. Szkolnej. Ostatni mecz w Wydminach to remis z Salętem 1:1, po pięknym strzale Andrzeja Peliszko, dlatego liczymy, że pewne "fatum zaczarowanych dla nas bramek" zostało pokonane.
Myślę, że nikogo szczególnie nie trzeba zapraszać w sobotnie popołudnie na nasz Stadion. Duża ranga tego spotkania, majówka, prognozowana piękna, ciepła pogoda - wszystko to przemawia za tym, by zasiąść na trybunach podczas zbliżającego się meczu derbowego.

Przed 16. kolejką przeprowadziliśmy krótką rozmowę z bramkarzem Mazura, Rafałem Koleśnikiem.

Jak nastawienie przed weekendowym meczem?
- Moje nastawienie jest bojowe, zresztą jak i całej drużyny. Liczymy na zwycięstwo i dobrą grę, na którą nas stać.
Zadowoli Was zwycięstwo, czy z remisu też będziecie się cieszyć? Jednak Start to zespół czołówki.
- Przytoczę przyśpiewkę naszej ekipy dopingującej: "Tylko zwycięstwo! Hej Mazur, tylko zwycięstwo!"
W Mrągowie zachowałeś czyste konto. Jest forma?
- Nie mnie to oceniać, ale nastawiam się na dobrą i pewną grę, jeszcze lepszą niż w Mrągowie.
Jesienią nie szło Wam w meczach u siebie. Jakaś klątwa czy jak to oceniasz?
- Po prostu jesteśmy bardzo gościnni i nie jest to żadna klątwa nowego stadionu.
Czyli w sobotę kibice mogą liczyć na przełamanie tej złej serii?
- Mogą, a nawet muszą. Miejmy nadzieję i bądźmy dobrej myśli, a uda nam się to.