statystyki szczegółowe

Aktualności

Mazur sprawia dużą niespodziankę!

• autor: Administrator, 2013-05-25 00:00

Wyjazd do Rucianego Nidy miał być sprawdzianem dojrzałości wydminian i Mazur zdał ten test na piątkę! Po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu Żółto - Czerwoni ogrywają gospodarzy 2:0, przede wszystkim dzięki pewnej obronie i świetnemu dziś Krzysztofowi Letkowskiemu.

W Rucianym Nidzie stawiło się tylko 15 podopiecznych Krzysztofa Kalinowskiego. W kadrze zabrakło Michalaka, Mroczkowskiego i kontuzjowanego Wolańskiego. Pogoda dziś była typowo angielska: temperatura wynosiła około 20 stopni i padał dość obfity deszcz. Wraz z wydminianami udało się 10 najwierniejszych fanów, którzy zasiedli w sektorze gości.
Początek spotkania bardzo wyrównany. Obie ekipy próbowały się "wybadać" i gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 5 minucie Robert Dawidziuk odważył się na strzał z ponad 30 metrów, ale dobrze wybronił to bramkarz rywali. Z kolei w 8 minucie bardzo dobrze interweniuje Koleśnik po uderzeniu z linii pola karnego. Przez kolejny kwadrans nie działo się kompletnie nic pod obiema bramkami, jednak bardzo ciekawie było na trybunach, gdzie trwała walka kibiców na doping.

Oprawa kibiców gospodarzy.

W 24 minucie Rafał Koleśnik pewnie wyłapuje słaby strzał rywali ze środkowej części boiska. 6 minut później Andrzej Peliszko był bardzo bliski wyprowadzenia Mazura na prowadzenie, niestety jego strzał z około 20 metrów ląduje tylko na poprzeczce. 39 minuta. Ładna akcja Mazura i pięknym strzałem z 25 metrów popisuje się Letkowski, po którym futbolówka wpada w "okienko" bramki rywali! 0:1. 180 sekund później Mateusz Butyłow znalazł się w świetnej okazji, jednak będąc "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy przegrał ten pojedynek. Cóż to była za okazja! Do przerwy wynik już się nie zmienił 0:1.
W 52 minucie Grzana uderza z rzutu wolnego, ale w środek i golkiper nie ma żadnych problemów. W 63 minucie bardzo groźnie pod naszą bramką, na szczęście piłka przelatuje obok słupka. 66 minuta. Koleśnik po raz kolejny bardzo dobrze interweniuje po zagraniu z rzutu wolnego. Dwie minuty później Peliszko po raz drugi zalicza poprzeczkę, tym razem po fantastycznym uderzeniu z ponad 30 metrów. Ależ pech naszego pomocnika! W 79 minucie mógł być remis, jednak futbolówka minimalnie przelatuje obok słupka po zagraniu naszego obrońcy. W 84 minucie Mazur wyprowadza kontratak. Krzysiek Letkowski zagrywa ze środka pola do wbiegającego lewą flanką Charkiewicza, a Marek świetnym, mierzonym strzałem w "krótki róg" podwyższa prowadzenie gości, ku uciesze Mazurowców w sektorze gości. 0:2! W końcówce MKS ruszył jeszcze do zdecydowanych ataków, ale nasi obrońcy pozwolili jedynie na jeden słaby strzał, z którym spokojnie poradził sobie golkiper LKSu. Wkrótce po dwóch doliczonych minutach arbiter kończy mecz.
Oczywiście nie mogło zabraknąć po spotkaniu wspólnej zabawy piłkarzy z kibicami.
Nie był to najciekawszy mecz z punktu widowiska sportowego, było mało okazji podbramkowych, za to  sporo walki i gry w środku boiska. Żółto - Czerwoni zagrali bardzo dobrze, świetnie w obronie, skutecznie w ofensywie, a co najważniejsze z wielką wolą wygranej i ambicją. Zaznaczyć należy, że bardzo dobre zmiany trenera Kalinowskiego przyniosły pozytywne rezultaty.
Wielkie podziękowania również dla kibiców Mazura Wydminy, którzy w skromnej liczbie, ale za to z głośnym dopingiem poprowadzili wydminian do zwycięstwa. Dziękujemy!

MKS Ruciane Nida - Mazur Wydminy 0:2 (0:1)