statystyki szczegółowe

Aktualności

Kompromitująca sensacja!

• autor: Administrator, 2013-06-23 00:00

Ciężko cokolwiek napisać po takim meczu. Przegrywamy z najgorszą drużyną sezonu i wiosny. Jak to możliwe, że większość zespołów rozbija Szczytno w puch, a Mazur jest już tradycyjnie "gościnny"? Chyba wszyscy już się cieszą, że do zakończenia sezonu już tylko jedno spotkanie...

Kadrowo sytuacja jak zwykle w ostatnich kolejkach bardzo średnia. Nie było Peliszki, Giełażysa, Krukowskiego, a za cztery żółte kartki musiał pauzować Dawidziuk. Nie było również Koleśnika, dlatego w bramce stanął drugi raz wiosną Mickiewicz.
W 5 minucie rzut rożny dla gospodarzy. Strzał naszego zawodnika broni bramkarz. W 10 minucie próba z dystansu przyjezdnych, ale niecelna. 4 minuty później znowu groźnie atakuje MKS, na posterunku jest Mickiewicz. 18 minuta. Uderza zza pola karnego Grzana, jednak tylko nad poprzeczką. W 23 minucie kolejny "róg" dla Mazura. Strzela dobrze na bramkę Butyłow, blok obrońcy i dobitka Maćka Kozłowskiego przelatuje ponad bramką. W 26 minucie dobra interwencja Mickiewicza, który zatrzymuje niebezpieczny strzał głową rywala. W 29 minucie rzut rożny dla wydminian. Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, uderza Konopka, ale broni golkiper Szczytna, a próba Lakwy jest słaba, by mogła przynieść nam zmianę rezultatu. 35 minuta i niecelne uderzenie Michalaka. W 40 minucie kolejna dobra obrona w naszej bramce "Rudego". Chwilę potem bardzo dobry strzał z rzutu wolnego z około 35 metrów Marka Ostrowskiego, który zmierzał w okolice "okienka", jednak świetna interwencja bramkarza ratuje gości. I minutę potem znowu rzut wolny dla Żółto - Czerwonych, tym razem z bliższej znacznie odległości. Kozłowski minimalnie się myli. Koniec pierwszej połowy.
Mazur ma przewagę, jednak wynik średnio nam "odpowiadający".
48 minuta. Rzut rożny dla gości, na nasze szczęście piłka przelatuje po strzale nad poprzeczką. W 52 minucie nasza akcja rozgrywana w środku pola, którą kończy uderzeniem z ponad 30 metrów Ostrowski. Bez rezultatu. Dwie minuty potem silny i precyzyjny strzał z ponad 20 metrów zawodnika ze Szczytna trafia w okolicach spojenia bramki do siatki i konsternacja na trybunach. Mateusz Mickiewicz bez szans. 0:1.  Przez kolejne 5 minut zupełnie nic się nie dzieje, piłkarze Mazura jakby nie zareagowali na stratę gola. Równo po godzinie gry przyjezdni mogli podwyższyć, bo mieli sytuację "sam na sam" z naszym bramkarzem, jednak ten pojedynek wygrał Mickiewicz. 67 minuta. Goście ponad poprzeczką z rzutu wolnego z około 25 metrów. O dziwo przez następny kwadrans z boiska raczej wieje nudą, ani MKS, ani Mazur nie mają recepty na stworzenie zagrożenia pod bramką rywala. Kilka stałych fragmentów miało Szczytno, ale bez żadnych konsekwencji dla nas. W 83 minucie Letkowski niecelnie z rzutu wolnego. W końcówce LKS wypracował sobie jeszcze kilka lepszych okazji, ale kompletnie zawiedliśmy jeśli chodzi o ich wykończenie. W końcu rozbrzmiewa ostatni gwizdek.
Ciężko było sobie wyobrazić podobną sytuację przed rozpoczęciem meczu. Niestety, stało się tak jak stało i przegrywamy z drużyną, dla której była to pierwsza wygrana w całym sezonie na wyjeździe, a wcześniej mieli tylko jeden remis... "Twierdza Wydminy" ma tyle wspólnego z twierdzą co piernik z wiatrakiem. W tym sezonie praktycznie wszyscy przyjeżdżają do nas jak po swoje, co udowadnia tabela meczów "domowych", w której Mazur znajduje się na przedostatnim miejscu, mając tyle samo punktów co... MKS Szczytno. Niestety, po spotkaniu kibice mający żal do zawodników, jako jedną z przyczyn podali prowadzenie "niesportowego trybu życia" dzień przed meczem. I każdy zawodnik powinien się zastanowić nad swoim zachowaniem jeśli coś jest na rzeczy.
Co do sędziowania, było ono dość stronnicze na korzyść przyjezdnych. Kto chce niech wierzy, kto nie chce, ten nie musi.
Podziękowania dla "Mazurowców" za prowadzenie dopingu i zagrzewanie nim do walki piłkarzy, którzy niestety po meczu w większości zapomnieli o podziękowaniu dla tych, dla których grają...

Mazur Wydminy - MKS Szczytno 0:1 (0:0)

Wielkie gratulacje w imieniu całego klubu i kibiców składamy zespołowi Śniardwy Orzysz, który zapewnił sobie dziś awans do V ligi. Powodzenia wyżej!

Relacja z meczu: Łukasz Okścin.