statystyki szczegółowe

Aktualności

Przełamania czas!!

• autor: Administrator, 2013-10-20 00:00

Po pięciu spotkaniach, 450 minutach bez wygranej, wydminianie "podnoszą się z grobu" i wywożą niezwykle cenny komplet punktów z Bożego, gdzie pokonali Salęt 3:2! Bohaterem spotkania został bez wątpienia Andrzej Peliszko, który najpierw sam zdobył dwie bramki, a potem asystował przy zwycięskim trafieniu Wojtka Michalaka.

Seniorzy.

Wreszcie, w przedostatniej serii spotkań w rundzie jesiennej trener Kalinowski miał z kogo wybierać wyjściowy skład. W protokole zostało wpisanych 15 zawodników, mimo że zabrakło dziś m. in.  Żebrowskiego, Osiora, Koleśnika. Skład niemal identyczny jak w przegranych Derbach ze Startem, z jedną ważną zmianą: za Marka Ostrowskiego wszedł nieobecny ostatnio "Pelikan".

Boisko w Bożem niestety do najlepszych nie należy, jest nierówne, małe, a dziś dodatkowym utrudnieniem była duża ilość zalegających na murawie liści, które opadały z okolicznych drzew. Nie sprzyjała też aura, gdyż piłkarzom towarzyszył delikatny deszcz.
Już w pierwszej minucie spotkania dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Joki, tam zamieszanie, ale w końcu wyjaśniają to stoperzy rywali. 7 minuta. Rzut rożny dla gospodarzy. Po dorzuceniu świetnie główkuje jeden z zawodników i z siedmiu metrów trafia do siatki. 1:0. W 19 minucie Grzana z rzutu wolnego, jednak jego uderzenie broni bramkarz. W 21 minucie świetna akcja Mazura. Po kilku podaniach piłkę dostaję Michalak, odgrywa ją piętą do Andrzeja Peliszko, a ten lokuje ją w bramce. 1:1! W 23 minucie aktywny Grzana spróbował swoich sił uderzając z dalszej odległości, lecz zabrakło celności. W 31 minucie kolejny rożny dla miejscowych. Pierwsze dorzucenie wybijają nasi zawodnicy, poprawka jest już lepsza i napastnik Salętu nie trafia głową w światło bramki. Chwilę później odpowiedź wydminian, niestety po ładnej wymianie podań Peliszko tym razem uderza niecelnie. 37 minuta. Obrońcy Mazura zbyt krótko wybijają zagranie z rzutu rożnego, po czym zawodnik z Bożego przyjmuje futbolówkę i oddaje strzał, ale Jaworowski nie dał się pokonać. W 39 minucie z wolnego po faulu uderzają gospodarze, lecz i to pewnie broni Rafał Jaworowski. Po kilkudziesięciu sekundach z autu wznawia grę Szafran, fantastycznym rajdem popisuje się Peliszko, który mija trzech rywali jak tyczki, wychodzi "sam na sam" z bramkarzem i daje Żółto - Czerwonym prowadzenie! 1:2! Do przerwy rezultat się nie zmienił.
Drugą część spotkania rozpoczynamy od dośrodkowania Dawidziuka z rzutu wolnego, ale dobrze w tej sytuacji zachowuje się golkiper rywali. Już w 51 minucie mamy niestety ponownie remis, gdyż nasi obrońcy zapomnieli kompletnie o jednym z zawodników na piątym metrze, który nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki. 2:2. W 56 minucie strata Mazura w środkowej strefie, Salęt rusza z szybką kontrą, po czym jeden z zawodników wychodzi "jeden na jeden" z "Rupertem", nasz bramkarz broni w tej sytuacji i pomimo, że kolejny zawodnik dobił piłkę do siatki to sędzia odgwizdał pozycję spaloną u dobijającego. Nadal remis. Po tej interwencji niezbędna okazała się niestety zmiana w bramce, która została spowodowana urazem nogi pierwszego bramkarza LKSu. W 64 minucie próba miejscowych z daleka i mamy dużo szczęścia, ponieważ piłka trafia w słupek. Po minucie dobra okazja przed Michalakiem, ale jego uderzenie broni golkiper. Szybkie wznowienie gry, gospodarze szybko kontrują i błąd popełnia Mickiewicz, który łapie zagranie od swojego partnera. Rzut wolny pośredni z odległości około 10 metrów od bramki. Odegranie do boku i po mocnym strzale tym razem ratuje nas poprzeczka! A szczęście podobno sprzyja lepszym... W 66 minucie ładne zgranie Joki w "szesnastkę" rywali, Jeziorski obok słupka. Po kolejnych trzech minutach miejscowi ponownie przed dużą szansą, jednak nie wykorzystują sytuacji "sam na sam", bo piłka przelatuje nad poprzeczką. W tym momencie część ludzi musiało już sobie pomyśleć, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić. I tak się stało w 80 minucie! "Pelikan" zagrywa dobrze do Wojciecha Michalaka, nasz napastnik wychodzi "oko w oko" z golkiperem i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. 2:3! W drugiej minucie doliczonego czasu powinniśmy podwyższyć rezultat, kiedy Ostrowski wyszedł na czystą pozycję i zagrał do jeszcze lepiej ustawionego Jeziorskiego, ale ten niepotrzebnie zaczął dryblować i w ostateczności bramkarz broni jego strzał. Wkrótce ostatni gwizdek rozbrzmiewa!
Po tak długim okresie bez punktów, wszyscy już wyczekiwali zwycięstwa jak spragnieni wody na pustyni. I się udało właśnie w Bożem. Dziś było widać walkę, ambicję i wolę zwycięstwa. Nikt nie odpuszczał i to jest taka "prawdziwa" wygrana. Czyżby było to już całkowite przełamanie??

Salęt Boże - Mazur Wydminy 2:3 (1:2)

Bramki:
Peliszko Andrzej x2
Michalak Wojciech

Relacjonował Damian Uściłowicz.

Juniorzy Młodsi.

Nieskuteczność na początku meczu zadecydowała, że młodzi wydminianie ulegli MKS Korsze 5:0. Gdyby Mazur wykorzystał kilka swoich znakomitych okazji to mogło być inaczej, Ale kluczowe słowo to "gdyby". Kolejny spory bagaż doświadczeń zdobyty, a to na pewno zaowocuje już być może w niedalekiej przyszłości.

Mazur Wydminy - MKS Korsze 0:5 (0:3)