statystyki szczegółowe

Aktualności

Kończymy sukcesem!

• autor: Administrator, 2013-10-26 00:00

Tak samo jak rozpoczęliśmy rundę jesienną, w takich samych nastrojach ją kończymy. W ostatnim tegorocznym spotkaniu o punkty Mazur pokonuje Falę Warpuny 3:2. Zima wcale nie będzie taka przygnębiająca jak się jeszcze niedawno mogło wydawać.

Seniorzy.

Pogoda przez cały dzisiejszy dzień nie była zbyt zachęcająca do przyjścia na Stadion, na szczęście w godzinach popołudniowych nie padał deszcz, przez co na trybunach zasiadło na prawdę bardzo wielu kibiców i piłkarskich fanów.
Dzisiejszy skład był identyczny jak przed tygodniem w meczu  z Salętem, a na ławce rezerwowych zasiedli jeszcze Mickiewicz, Ostrowski, Rydzewski i Jeziorski.

Od pierwszego gwizdka arbitra to gospodarze zaczęli nacierać na bramkę rywali. Już w drugiej minucie przyjezdnych ratuje słupek, gdy na strzał z ponad 30 metrów z rzutu wolnego zdecydował się Robert Dawidziuk. W 9 minucie ładna akcja Butyłowa na lewym skrzydle, zagrywa piłkę do wbiegającego Michalaka, lecz strzał naszego napastnika z 16 metrów jest niecelny. W 14 minucie pierwsza groźniejsza akcja Fali, ale uderzenie z woleja z 8. metra nie leciało w ogóle w światło bramki. Po trzech minutach wielkie zamieszanie w polu bramkowym Warpun, niestety futbolówka jakimś cudem nie znajduje drogi do bramki. 19 minuta. Jaworowski bardzo dobrze broni strzał z linii pola karnego. W 25 minucie Michalak świetnie utrzymuje się w środkowej strefie boiska przy piłce, po czym wypuszcza Mateusza Butyłowa, który spod końcowej linii zagrywa wzdłuż bramki, drobny błąd popełnia bramkarz rywali i Tomasz Wolański z najbliższej odległości trafia do siatki. 1:0! W 29 minucie powinniśmy podwyższyć rezultat, ale po koronkowej akcji strzał jednego z naszych zawodników jest niecelny. 30 minuta i szybka odpowiedź gości. Futbolówka po uderzeniu z 17 metrów minimalnie przelatuje obok słupka bramki strzeżonej przez Rafała Jaworowskiego. Pierwsze dwa kwadransy pod zdecydowane dyktando Żółto - Czerwonych i tylko dzięki słabej skuteczności i szczęściu Warpuny nie przegrywały wyżej. W 34 minucie składna akcja Fali i strzałem z okolic punktu rzutu karnego napastnik pokonuje "Ruperta". 1:1. Po kilkunastu sekundach od wznowienia gry sytuacja się odwraca jak w kalejdoskopie! Aktywny Butyłow mija dynamicznym rajdem zawodnika przyjezdnych, a ten  dosłownie "wykasza" go w polu karnym. Rzut karny bez cienia wątpliwości! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Wojtek Michalak i z największym spokojem daje Mazurowi ponowne prowadzenie. 2:1. W 45 minucie, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry, goście zorganizowali szybką akcję swoją prawą flanką, świetne dogranie przed bramkę, na nasze szczęście zawodnik niezbyt czysto trafia w piłkę i słaby strzał bez problemów wyłapuje Jaworowski. Koniec pierwszej połowy. 2:1.
W 53 minucie dobrze "pociągnął" Wolański, po czym odegrał do tyłu, gdzie był Szafran. Strzał Bartka był mocny i celny, ale tylko w środek, przez co golkiper nie musiał się zbytnio napracować. W 55 minucie gorąco pod naszą bramką. Łukasz Konopka wybija futbolówkę z linii bramkowej, po tym jak zawodnik gości znalazł się "sam na sam" z "Rupertem" i go minął zwodem. "Konop" uratował bez wątpienia swoich kolegów. 57 minuta. Dawidziuk atomowo uderza na bramkę rywali z połowy, bramkarz Fali z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. Do rzutu rożnego podchodzi Konopka, a jego świetną centrę celną główką wykańcza Robert Dawidziuk. 3:1! Jeszcze nie opadły pozytywne emocje po tym zdarzeniu, a przyjezdni już zdobyli kontaktowego gola. Tym razem nie popisał się cały blok odpowiedzialny za defensywę. 3:2. W 66 minucie udział w meczu zakończył Mateusz Grzana, który ze względu na uraz nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce nominalny obrońca, Mateusz Jeziorski. W 69 minucie "Okoń" niewiele się myli  z rzutu wolnego. W 84 minucie groźna próba Fali zza "szesnastki", na szczęście obok słupka. W 89 minucie wynik spotkania mógł ustalić Ostrowski, lecz jego płaski i mocny strzał o milimetry minął słupek. Do końca wynik już się nie zmienił, mamy komplet punktów!
Mecz w wykonaniu Mazura wyglądał jak sinusoida. Najpierw bardzo dobry początek, później słabszy okres w grze. Druga połowa znowu zaczyna się od lepszej gry Naszych, a końcówka należała do gości, którzy niby mieli przewagę, niby więcej prowadzili grę, ale "bili głową" w szczelną obronę wydminian.
Sędziowie na dobrym poziomie, bez żadnych kontrowersji, co chyba najważniejsze na takim szczeblu rozgrywek.
"Mazurowcy" jak zwykle na ocenę celującą! Prawdopodobnie rekordowa frekwencja na "Młynie" przełożyła się również na bardzo głośny i żywiołowy doping. Brawo Panowie i Panie!

Mazur Wydminy - Fala Warpuny 3:2 (2:1)

Bramki:
Wolański Tomasz
Michalak Wojciech
Dawidziuk Robert

Juniorzy Młodsi.

Mimo, że wydmińska młodzież pojechała tylko w 10-osobowym składzie to chłopcy walką i ambicją nadrabiali braki. I wielki sukces był bardzo bliski, gdyż przez dłuższy czas po bramce Łukasza Turolskiego prowadzili 1:0, niestety w samej końcówce opadli z sił i dali wydrzeć sobie wszystkie punkty. Ale póki co należy zawsze zaznaczać, że w tej chwili tej drużynie potrzeba nauki i doświadczenia, które z każdym meczem nabywają.

Śniardwy Orzysz - Mazur Wydminy 2:1 (0:1)