10.05.14 Mazur Wydminy - MKS Ruciane Nida

W końcu granie na boisku.

• autor: Administrator, 2014-02-18 00:00

W swoim pierwszym meczu kontrolnym Mazur uległ w Olecku miejscowej Unii 3:1. Do wyniku oczywiście nie można się przywiązywać, gdyż był to pierwszy kontakt podopiecznych trenera Kalinowskiego z dużym boiskiem w tym roku.

Mecz towarzyski odbył się w ostatnią niedzielę (16.02) na boisku MOSiR ze sztuczną murawą w Olecku. Unia to lider I grupy Klasy "B" po rundzie jesiennej. W tej chwili lepszych warunków w całej okolicy na pewno nie znajdziemy do grania, choć nieco mogły przeszkadzać zawodnikom obu zespołów znajdujące się gdzieniegdzie kałuże. Już przed spotkaniem rywale trochę zaskoczyli naszą drużynę, gdy na boisku stawiło się u nich do grania około 25 zawodników! Później okazało się, że część z tych osób przechodziła swojego rodzaju testy.
Naszych piłkarzy zdolnych do gry udało się do Olecka tym razem czternastu. Po dość długim turnieju halowym, który odbył się w Wydminach dzień wcześniej na dolegliwości bólowe narzekali Andrzej Peliszko i Mariusz Ragajszyn (obecni w Olecku, ale nie biorący udziału w grze), natomiast z tych samych powodów nie pojechali Zdzisław Bierć, Wojtek Michalak, Rafał Koleśnik. Z innych przyczyn zabrakło Jeziorskiego, Ostrowskiego, Jaworowskiego.
Początek spotkania dość wyrównany, ale dłużej przy piłce utrzymywali się miejscowi. W pierwszej połowie jedna, jak i druga drużyna miały swoje okazje. Najlepszą dla gospodarzy zmarnował napastnik, który wykorzystał zbyt lekkie zagranie Dawidziuka do Mickiewicza, minął naszego bramkarza, lecz zwlekał tak długo z oddaniem strzału, że zdążyli wrócić nasi defensorzy i zablokować uderzenie rywala. Najgroźniejsza "wydmińska" akcja to zgranie piłki głową przez Wolańskiego do wbiegającego Kamila Giełażysa, który mocno "huknął" z linii pola karnego, ale niewiele ponad poprzeczką. Do przerwy 0:0.
W drugiej części gry rywale wykorzystali już zmęczenie przyjezdnych i trzykrotnie pokonali Mateusza Mickiewicza w bramce. Najpierw wyprowadzili zabójczy kontratak po naszym rzucie rożnym. Drugi gol to wykorzystanie błędów obrony i bramkarza, natomiast trzecie trafienie padło po dośrodkowaniu z rzutu  wolnego i strzale głową z bliska niepilnowanego zawodnika. Honorowego gola dla LKSu "ustrzelił" Łukasz Konopka, pewnie wykorzystując rzut karny, który został podyktowany po dość kontrowersyjnym faulu na Krukowskim. W końcówce jeszcze ładnie z rzutu wolnego z boku pola karnego przymierzył strzelec "jedenastki", ale futbolówka na nasze nieszczęście odbiła się od poprzeczki.
Do wznowienia rozgrywek ligowych pozostały ponad dwa miesiące, więc jest dużo czasu na szlifowanie formy i eliminację takich prostych błędów, jakie czasami przydarzały się w Olecku.
Następny sparing zaplanowano na 2 marca, a rywalem będzie MOSiR Kętrzyn, który ugości nas na swoim sztucznym boisku.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Trener Krzysztof Kalinowski:

Nie było źle. Jak na pierwsze wejście na boisko naprawdę nie było źle. Wiadomo, nie było też dobrze, ale nie ma tragedii. Brakuje bardzo tego kontaktu i ogrania na dużym boisku. O wyniku zadecydowały indywidualne błędy.

Mateusz Butyłow:

Sparing był bardzo wyrównany, obie drużyny miały swoje sytuacje, lecz to Olecko potrafiło je wykorzystać. Popełnialiśmy drobne błędy, które wraz z kolejnym sparingiem nie powinny się powtarzać. To był nasz pierwszy sparing więc nie ma się co martwić.

Cały czas przypominamy i zachęcamy do przekazywania 1% podatku przy rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym. Gorący apel do wszystkich: Każdy grosz zostanie wykorzystany w słusznej sprawie!

Pierwsze sparingi to również dobra okazja do określenia "brakujących elementów" i wzmocnień, dlatego oddajemy Wam głos i to Wy możecie się wypowiedzieć poprzez naszą ankietę. Znajduje się ona w menu po lewej stronie. Głosujemy!

autor: ~kibic 2014-02-28 16:02:41

avatar Faktycznie, jak na pierwszy mecz kontrolny to nie ma się czego czepiać.Była walka, parę ładnych akcji ze strony obydwu drużyn.Gra bez żadnej złośliwości.Mam nadzieję , że następne mecze będą jeszcze lepsze.

autor: ~zdx 2014-03-02 19:23:22

avatar Frekwencja zawodników na sparing do Kętrzyna bardzo zadowalająca! , albo kurwa gramy albo odpuszczamy sobie i nikt nie będzie się wkurwiał

autor: ~.; 2014-03-04 14:30:20

avatar Jak ktoś nie ogarnie tych wszystkich młodziaków, nie weźmie tego wszystkiego konkretnie za ryj, to z takim podejściem wszystko się rozsypie, niestety ale taka jest prawda.

autor: ~olecko 2014-03-05 11:32:04

avatar A ja myślałem,że to poważna i rozsądna drużyna.Jeszcze jest trochę czasu aby to wszystko ogarnąć. Powodzenia.

autor: ~nom 2014-03-25 10:53:46

avatar Ze strony Unii Olecko przeczytałem ,że Mazur poniósł porażkę aż 1:6.Panowie rozumiem ,że obecnie Unia to silna drużyna ale to B klasa a nie liga okręgowa.I my chcemy wygrywać w A klasie, ciekawie z kim.

autor: ~.. 2014-03-25 11:36:21

avatar Nie musisz czytac na stronie Unii, żeby wiedziec jaki był wynik. Gra Mazura wygdalała dobrze w pierwszej połowie, w drugiej po stracie trzeciej bramki, juz tak dobrze nie było.Dużo błedów, strat piłki i wynik jaki jest kazdy widzi. W sezonie napewno bedzie lepiej.Drużyna Unii solidna ekipa, która bedzie szła jak walec po kazdym i awansuje do A klasy. Pozdro!