statystyki szczegółowe

Aktualności

Przygotowania pełną parą!

• autor: Administrator, 2014-03-30 00:00

Okres przygotowań jest w najważniejszym okresie, ponieważ właśnie teraz należy doszlifowywać przeróżne szczegóły i niuanse, które w meczach o punkty mogą przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. I to czynią również zawodnicy wydmińskiego Mazura. Za drużyną kolejne mecze sparingowe.

23.03.2014, Olecko, Unia Olecko - Mazur Wydminy 6:1 (2:1)

Na zbiórce zameldowało się 18 osób. Bardzo dobra frekwencja pozwoliła trenerowi na sprawdzenie podczas meczu kilku zawodników oraz nowych pozycji dla nich. Mecz przebiegał dość spokojnie, z lekką przewagą Unii. Mazur strzela pierwszą bramkę w meczu. Po ładnej akcji i dośrodkowaniu z prawego skrzydła Joki, Szafran dostawia głowę do futbolówki i ta wpada do siatki. W pierwszej połowie Unia strzela nam dwa gole i na przerwę schodzimy przegrywając 2:1. Ta część gry wyglądała dobrze w wykonaniu Mazura. W bardzo dobrej dyspozycji był tego dnia bramkarz Mazura, Rafał Jaworowski, który wybronił cztery sytuacje "sam na sam" i kilka groźnych strzałów z dystansu.
Druga połowa, to już duża ilość błędów popełnionych przez naszych zawodników. Dużo niedokładnych podań po których traciliśmy piłkę i mało oddanych strzałów na bramkę rywala - oto krótka charakterystyka problemów, które mieliśmy po przerwie. W drugiej połowie Unia dominowała na boisku, wykorzystywała z zimną krwią błędy podopiecznych Krzysztofa Kalinowskiego i wynik się zmienił zdecydowanie na naszą niekorzyść. Mazur próbował podjąć walkę, jednak tego dnia to było wszystko na co było Nas stać. Unia strzela jeszcze cztery bramki i wynik spotkania to 6:1.
Rywal nie zagrał nadzwyczajnie, ale potrafił wykorzystać wszystkie nasze błędy. Bardzo widoczny jest jeszcze brak ogrania na pełnowymiarowym boisku, ale ostatnio ładna pogoda pozwala coraz częściej na treningach korzystać z głównej płyty na Stadionie Gminnym w Wydminach.
Zawodnicy którzy stawili się na zbiórkę: Rafał Jaworowski (bramkarz), Mateusz Mickiewicz (bramkarz), Łukasz Konopka, Robert Dawidziuk, Krzysztof Osior, Mateusz Grzana, Mateusz Butyłow, Andrzej Peliszko, Paweł Joka, Łukasz Krukowski, Bartłomiej Szafran, Tomasz Wolański, Michał Żebrowski, Krzysztof Motyl, Marek Charkiewicz, Wojciech Michalak, Kamil Zaradkiewicz, Kamil Giełażys.

29.03.2014, Banie Mazurskie, Pogoń Banie Mazurskie - Mazur Wydminy 0:2 (0:1)

Pogoń zajmuje w pierwszej grupie Klasy "B" 8. miejsce z dorobkiem 11 punktów, co jest na pewno wynikiem poniżej możliwości tego zespołu.
Od początku Mazur narzucił swoje tempo gry i większość pierwszej połowy dominował na boisku. Żółto-Czerwoni chcieli i mieli założenie grać jak najwięcej krótkimi podaniami po ziemi, jednak były z tym czasami dość spore problemy ze względu na kiepski stan boiska. Pierwsza połowa to ewidentna przewaga wydminian, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Udało się wykorzystać tylko jedną. Mateusz Butyłow dostał prostopadłe zagranie na lewą flankę, wbiegł w pole karne gospodarzy i technicznym uderzeniem w "krótki róg" pokonał bramkarza. 0:1. Duże zamieszanie w szeregach rywali siały dość częste strzały z dystansu Mazura.
Druga część to w dalszym ciągu nasza przewaga. Również potrafiliśmy stwarzać duże zagrożenie pod bramką rywali, jednak w tym dniu celowniki naszych zawodników nie były poustawiane najlepiej. Około 80 minuty kolejne ładne prostopadłe podanie w kierunku Wolańskiego, który wychodzi "sam na sam" z bramkarzem Pogoni i ustala wynik tego meczu towarzyskiego na 0:2.
Gra obronna była już zdecydowanie lepsza niż w poprzednich grach z Unią Olecko, przez co i Mariusz Ragajszyn w naszej bramce nie musiał się zbyt wiele napracować.
Ogólnie gra w kilku momentach wyglądała naprawdę dobrze, jednak stan nawierzchni wyraźnie przeszkadzał obu ekipom. Podobnie jak w poprzednich meczach nie można wyciągać daleko idących wniosków, gdyż do początku rundy rewanżowej Klasy "A" został jeszcze cały miesiąc. A więc motto naszych zawodników to: "Praca, praca, praca!"
W sparingu zagrali: Mariusz Ragajszyn (bramkarz), Tomasz Wolański, Mateusz Butyłow, Łukasz Konopka, Kamil Giełażys, Kamil Zaradkiewicz, Zdzisław Bierć, Mateusz Grzana, Łukasz Ordowski, Robert Dawidziuk, Andrzej Peliszko, Paweł Joka, Łukasz Krukowski, Mateusz Jeziorski

Pamiętajmy, że jeszcze przez cały kwiecień można przekazywać 1% podatku z rozliczenia rocznego, poprzez króciutkie dwa zaznaczenia w arkuszu PIT. Każda złotówka jest na wagę złota i nie wychodźmy z założenia, że skoro ten procent wyniesie tylko 2 zł to nie opłaca się go oddać jakiejkolwiek Organizacji Pożytku Publicznego. OPŁACA SIĘ i cała wielka "rodzina" Mazura Wydminy będzie za to bardzo wdzięczna.

Przez kilka dni będzie jeszcze aktywna ankieta na temat wzmocnień składu. Zachęcamy do głosowania!