statystyki szczegółowe

Aktualności

Nerwowe Derby dla Startu.

• autor: Administrator, 2014-06-08 00:00

Nie udał się zawodnikom Mazura wyjazd do Kruklanek. Po spotkaniu pełnym kontrowersji i wielkich emocji, wydminianie znowu dają sobie strzelić gola w końcówce po stałym fragmencie gry. Za bardzo nerwową atmosferę największą winę ponosi niestety sędzia spotkania.

Bezchmurna i gorąca pogoda przyciągnęła na Stadion w Kruklankach wielu kibiców. Choć frekwencję bardzo podnieśli przyjezdni z Wydmin, którzy szczelnie wypełnili "klatkę". W kadrze Mazura znalazło się 15 osób, mimo że zabrakło m.in. Osiora.

Początek spotkania to przysłowiowe badanie rywala, choć przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze. 7 minuta. Groźna próba miejscowych z około 20 metrów, ale futbolówka przelatuje metr obok słupka. 11 minuta. Źle w obronie zachowują się wydminianie, po czym "zakotłowało" się pod naszą bramką, ale w świetnej pozycji rywal nie trafia w światło bramki. W 13 minuta pierwsza duża kontrowersja. Butyłow napędza się na lewej flance, mija w polu karnym jednego rywala i przewraca się zaczepiony udem przez kolejnego obrońce. Sędzia nakazał grać dalej... W 15 minucie poważnej kontuzji doznaje zawodnik UKSu, której doznał... faulując Peliszkę. Na noszach zniesiono go, po czym zabrała go karetka. W 23 minucie w związku z dużym upałem, sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze zmarnowali szybki kontratak, w którym wychodziło 6 zawodników na 3 naszych. W 35 minucie strzał zawodnika Startu z rzutu wolnego z 30 metrów, minimalnie nad poprzeczką. 39 minuta. Dośrodkowanie miejscowych z wolnego w pole karne, ale uderzenie nogą było niecelne. W 45 minucie dorzucenie Konopki z rzutu wolnego, bramkarz mija się z piłką, ale ta przelatuje także obok słupka. Przerwa i bezbramkowy remis z lekkim wskazaniem na Kruklanki.
W 54 minucie strzał Peliszki po indywidualnej akcji z linii pola karnego, niestety niecelny. W 60 minucie uderzenie Łukasza Konopki z 12 metrów, ale również obok bramki. W 65 minucie boisko musiał opuścić Paweł Joka, który najprawdopodobniej skręcił staw skokowy. Po spotkaniu zabrała go karetka pogotowia. 67 minuta. Dośrodkowanie z rzutu wolnego "Tuśka", krótkie wybicie obrońców i Bartek Szafran  z półwoleja z 13 metrów trafia w poprzeczkę, a piłka jeszcze odbija się tuż przed linią bramkową! To powinien być gol, lecz zabrakło milimetrów. 77 minuta. Mateusz Butyłow uderza z linii "szesnastki", mocno, ale i w sam środek bramki. Po chwili także próba Szafrana zza pola karnego, ale ponownie łapie to bramkarz. 79 minuta być może zadecydowała o wyniku spotkania. Rozpędzony Butyłow dostaje świetne podanie od Michalaka, mija dwóch rywali i wychodzi "sam na sam" z bramkarzem, ale w ostatniej chwili tuż przed polem karnym fauluje go rywal! Dla wszystkich zebranych wydawało się, że gospodarze będą grać w osłabieniu, jednak przez dwie minuty na boisku panował chaos. Okazało się, że sędzia nie wiedział który zawodnik dopuścił się faulu i nie pomogła mu nawet konsultacja z arbitrem liniowym. Ku konsternacji kibiców Mazura, sędzia pokazał tylko żółty kartonik! Podobno tłumaczył się, że przed "Tuśkiem" był jeszcze obrońca, tylko jak to możliwe skoro to właśnie ostatni obrońca zatrzymał nieprzepisowo naszego skrzydłowego?! Na trybunach zapanowała naprawdę nerwowa atmosfera. W 81 minucie błąd wydminian w rozegraniu piłki od tyłu, UKS wychodzi z kontrą i strzał z 16 metrów ociera się o lewy słupek bramki Jaworowskiego. 86 minuta. Rzut wolny dla miejscowych. Niestety, zdekoncentrowani boiskowymi wydarzeniami goście, popełniają błąd w kryciu i zawodnicy z Kruklanek na raty pokonują "Ruperta". 1:0. Bardzo brzydko zachował się zawodnik Startu, który w prowokujący sposób okazywał radość, za co zresztą został ukarany żółtą kartką. W 89 minucie daleki wyrzut  z autu Peliszki przed pole karne, Dawidzidziuk po przyjęciu mija zwodem rywala, ale strzał z powietrza jest mocno niecelny. Koniec spotkania.
Aż ciężko komentować takie spotkania. Z przebiegu gry remis nie skrzywdził by żadnej z drużyn, ale gdyby nie błędy arbitra Marka Kamińskiego, to i byłaby szansa na wygraną Mazura. Z drugiej strony, gdyby Szafran lepiej przymierzył to mecz też by się inaczej ułożył. I aż żal tylko, że Kolegium Sędziów WMZPN nie przysłało na tak ważny pojedynek, gdzie wiadomo, że jak to w Derbach często dochodzi do spięć, obserwatora. Cóż, dziękujemy za walkę, za ambicję i nie odstawianie nogi w każdej sytuacji podopiecznym Krzysztofa Kalinowskiego. Ogromne podziękowania także dla kibiców Mazura, którzy dziś udowodnili, że kibicowsko naprawdę rządzą w powiecie giżyckim. Piękny doping przez całe spotkanie.

Start Kruklanki - Mazur Wydminy 1:0 (0:0)