statystyki szczegółowe

Aktualności

Jeden punkt na początek.

• autor: olej0211, 2014-08-31 00:00

Derby powiatu giżyckiego w pierwszej kolejce rozgrywek nie wyłoniły zwycięzcy. Wynik został już ustalony przed przerwą. Jak mówi znane powiedzenie: jeśli nie możesz wygrać to zremisuj. A Mazur zagrał raczej przeciętnie...

Na zbiórce stawiło się 14 zawodników. Zabrakło między innymi Bartka Szafrana, który skręcił staw skokowy na wtorkowym treningu i na razie musi zapomnieć o grze, nie było również Zdzisława Biercia, który z kolei narzeka na poważne bóle placów oraz Tomasza Wolańskiego.
Wyjściowa "jedenastka" prezentowała się następująco:

Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiła minuta ciszy, związana z dramatem rodzinnym trenera Olimpii.

Pierwszy skład na Miłki. Fot. Waldemar Otoka

Od początku spotkania tempo raczej najwyższe nie było. O dziwo, to przyjezdni wykazywali większą ochotę do gry. W pierwszych 10 minutach to oni dwa razy mieli stałe fragmenty gry, ale nie potrafili stworzyć po nich żadnego zagrożenia. W 14 minucie w końcu odpowiedź wydminian. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Grzany, głową uderza Konopka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. W 20 minucie dorzucenie w pole karne z rzutu wolnego przez Peliszkę, ale Michalak główkuje ponad bramką. 23 minuta. Miłki konstruują akcję na prawym skrzydle, dośrodkowanie, a tam kompletnie niepilnowany i zapomniany napastnik uderza głową z 9. metra w światło bramki, zmuszając Jaworowskiego do kapitulacji. 0:1. Po trzech minutach bardzo podobna akcja do tej bramkowej, ale tym razem ratuje nas poprzeczka! Ogromne szczęście Mazura. W 34 minucie w końcu konkretna odpowiedź Żółto-Czerwonych. Dobre rozegranie autu przy chorągiewce Butyłowa z Grzaną, "Dziuny" dorzuca płasko po ziemi na 8. metr, tam świetną pracę wykonał Wojtek Michalak, który szybko przyjął i uderzył lewą nogą, wyrównując stan spotkania! 1:1. W 44 minucie uderza Mateusz Butyłow z daleka, ale niecelnie. Tak zakończyła się pierwsza część spotkania.
49 minuta. Dwa rzuty rożne następujące po sobie dla Wydmin, po każdym było "gorąco" przed bramką Olimpii, ale wynik bez zmian. W 51 minucie strzał zawodnika gości z około 30 metrów, ale pewnie na posterunku interweniuje "Rupert". W 65 minucie próba Konopki z ponad 20 metrów, dobry pomysł, ale gorsze wykonanie, gdyż piłka minęła bramkę. W 78 minucie po szybkiej akcji zawodnik przyjezdnych wychodzi "sam na sam" z Jaworowskim i zdobywa bramkę, jednak nie zauważył, że wcześniej sędzia asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując jego pozycję spaloną. Wynik bez zmian. Do końca gra toczyła się głównię w środku pola, choć duży wpływ miała na to pogoda, ponieważ od około 75 minuty nad Wydminami przeszła ogromna ulewa, pomimo której zawodnicy kontynuowali grę.
Podsumowując: mecz nie był porywającym widowiskiem, gdyż nie było zbyt wielu okazji bramkowej, a jak już było groźnie, to piłkarzom brakowało wykończenia i zimnej krwi, oczywiście także podopiecznym Krzysztofa Kalinowskiego. Na plus na pewno można zaliczyć grę obronną, gdyż poza golem dla Miłek nasz defensywa nie pozwalała na wiele rywalom. Warto podkreślić, że całe zawody, pierwszy raz w swojej karierze w seniorskich rozgrywkach rozegrał 17-letni Karol Rodziewicz i jego występ nie odbiegał od pozostałych kolegów z drużyny.
Wielkie podziękowania jak co mecz dla kibiców! "Mazurowcy" zawsze dają radę i tak było również dzisiaj, dziękujemy Wam!