statystyki szczegółowe

Aktualności

Mazur upokorzony.

• autor: Administrator, 2014-09-07 00:00

Nie tak wyobrażali sobie wszyscy wyjazd do Warpun. W mocno okrojonym składzie Mazur uległ miejscowej Fali aż 6:2, mimo, że do przerwy był remis 1:1. Na przebieg spotkania wpływ miała na pewno sytuacja, gdy dwie żółte kartki otrzymał Grzana i musieliśmy grać w osłabieniu.

Do Warpun udało się 13 zawodników, w tym dwóch juniorów młodszych: znany już Rodziewicz i debiutant, Łukasz Maksymowicz (rocznik '97). Zabrakło m.in. Michalaka, Joki, Ordowskiego, Biercia i kontuzjowanego Szafrana. W pierwszym składzie po raz pierwszy w tym sezonie Wąsak i Żylewicz.

Z braku wysłannika na meczu relacja będzie mocno skrótowa i schematyczna. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Jednak szybko odpowiedź dał Tomek Wolański, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Dawidziuka. 1:1 i po raz kolejny "Tomaszek" udowodnił, że ma patent na ten zespół, gdyż w trzecim spotkaniu zdobył trzecią bramkę (w każdym po jednym golu). Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć mogło być inaczej, gdyby lepiej przymierzył Karol Rodziewicz, który w dogodnej okazji uderzył z siódmego metra mocno i niecelnie, bo strzał w poprzeczkę określa się jako niecelny. Szkoda, wystarczyło więcej precyzji, a troszkę mniej siły.
Po przerwie gospodarze doszli do głosu i zdobyli dwa gole. W 60 minucie kluczowa sytuacja meczu, gdy w dziwnych i mocno kontrowersyjnych okolicznościach Grzana został ukarany dwiema żółtymi kartkami, w momencie kiedy został uderzony z łokcia w brzuch. Później Fala dorzuciła dwie kolejne bramki, na które odpowiedział swoim trafieniem Mateusz Butyłow. W końcówce Warpuny ustaliły wynik na 6:2.

Fala Warpuny - Mazur Wydminy 6:2 (1:1)