statystyki szczegółowe

Aktualności

"Tradycyjnie" w końcówce...

• autor: Administrator, 2014-09-27 00:00

To był dobry mecz w wykonaniu Mazura. Szczególnie w drugiej połowie dominowaliśmy na boisku oraz mieliśmy kilka znakomitych sytuacji do zdobycia gola. Niestety, w myśl znanego wszystkim powiedzenia, kilka minut przed końcem straciliśmy bramkę, a co gorsze po swoim błędzie.

Piękna złota polska jesień przywitała wszystkich przybyłych na wydmiński Stadion. Kadra, którą miał do dyspozycji trener Kalinowski niestety znowu była mocno okrojona. Zabrakło Peliszki, Wąsaka, Giełażysa, Szafrana i Żylewicza, a za czerwoną kartkę zawieszony jest Paweł Joka. Tak prezentowała się wyjściowa "jedenastka":

Pierwsze minuty należały do Mazura. To gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i budowali swoje ataki od obrony. Dopiero w 6 minucie zaatakował Start, a dokładniej wykonał rzut rożny, po którym jeden z zawodników główkował sporo obok słupka. W 9 minucie szybki kontratak Mazura, Bierć po skrzydle zagrywa do Tomka Wolańskiego, który urywa się obrońcy, ale jego strzał w ogóle nie leci w światło bramki. 16 minuta. Znakomita szansa przed Mazurem, zamykający akcję Konopka uderza z 12 metrów, ale świetnie broni golkiper z Kruklanek. W 34 minucie rzut wolny dla gości. Po strzale piłka odbija się od muru i pewnie ją wyłapuje Jaworowski, mimo przeszkadzającego słońca. Po dwóch minutach odpowiedział Butyłow, lecz jego próba z 25 metrów wylądowała daleko od bramki. W 40 minucie Michalak zagrywa na prawą flankę do Rodziewicza, który znakomicie centruje na siódmy metr, do zagrana dochodzi Wolański, ale równie szybko zainterweniował bramkarz i uchronił swój zespół przed stratą gola. Po paru minutach przerwa i mamy bezbramkowy remis.
Tuż po wznowieniu gry zawodnik Startu uderza z półwoleja z 25 metrów, pewnie łapie to "Rupert". W 50 minucie strzał piłkarza gości z około 30 metrów, ponad bramką. 59 minuta. Michalak dopada do krótko wybitej piłki przez obrońców i z linii "szesnastki" uderza ponad bramką. Była to pierwsza bardzo konkretna sytuacja Mazura. Po chwili Rodziewicz strzela z ostrego kąta i tylko boczna siatka. 68 minuta. Po wybiciu naszego rzutu wolnego przez obrońców Startu futbolówkę przejmuje Konopka, ale jego próba przelatuje ponad bramką. 70 minuta. Wolański znajduje się przed wyśmienitą szansą na bramkę, gdy minął ostatniego obrońcę, lecz jego strzał lewą nogą jest bardzo słaby i nie sprawia żadnych problemów bramkarzowi. To powinno być prowadzenie wydminian. W 72 minucie swoich sił z rzutu wolnego z ponad 35 metrów spróbował Dawidziuk, niestety niecelna próba. W 74 minucie Karol Rodziewicz przedarł się na prawym skrzydle i dorzucił z końcowej linii przed bramkę, tam czekał już Mateusz Butyłow, który przyjął piłkę i uderzył po krótkim rogu i tym razem świetną paradą popisuje się bramkarz przyjezdnych. 78 minuta. Szybka akcja Żółto-Czerwonych, Osior, który kilka minut wcześniej zmienił Rodziewicza, dogrywa fantastycznie z prawej flanki do wbiegającego środkiem Wolańskiego, ten mógł zostawić jeszcze piłkę dla Butyłowa, ale postanowił sam skończyć i mocne uderzenie z linii pola karnego ku rozpaczy miejscowych kibiców przelatuje nad spojeniem słupka i poprzeczki. 82 minuta. Butyłow dośrodkowuje z rzutu wolnego z boku pola karnego na dalszy słupek, tam znakomicie ustawiony jest Dawidziuk, ale "Okoń" z trzech metrów nie potrafi skierować piłki w światło bramki! Był to okres gry, w którym Mazur już dawno powinien rozstrzygnąć losy spotkania! W 84 minucie rzut wolny  z około 30 metrów dla Startu. Wydawałoby się, że to dość prosty strzał, lecz Jaworowski wypluwa piłkę przed siebie i dobitka gości z najbliższej odległości trafia do siatki. 0:1... "Jak się nie strzela to się traci". W końcówce dwie bardzo groźne akcje wydminian, ale Kruklanki rozpaczliwie ratują się wybiciami futbolówki. Koniec spotkania, przegrywamy.
Szkoda, bardzo wielka szkoda. Ten mecz mógł i powinien paść naszym łupem. Chyba każdy obiektywny kibic i piłkarz przyzna, że Start nie zasłużył raczej na zwycięstwo. Drugi z rzędu dobry mecz w obronie, zabrakło tylko znowu skuteczności. O całości zadecydował jeden błąd bramkarza. Cóż, grać trzeba dalej, a grać jednak potrafimy! Podziękowania oczywiście dla kibiców, Mazurowcy jak zwykle "first class"!

Mazur Wydminy - Start Kruklanki 0:1 (0:0)