statystyki szczegółowe

Aktualności

Były okazje, ale to zbyt mało.

• autor: Administrator, 2015-05-18 00:00

Mazur swoją postawą i grą podniósł rzuconą przez rywala rękawicę i był równorzędnym zespołem dla Startu. Niestety, gospodarze mieli to czego zabrakło wydminianom, czyli byli skuteczni i wykorzystali swoje najlepsze sytuacje bramkowe. Po spotkaniu humorów nie poprawiły nawet dobre słowa przeciwników na temat naszej gry.

Do Kruklanek wydminianie udali się w mocno okrojonym składzie. Zabrakło m.in. dwóch podstawowych ostatnio zawodników, Kamila Lelo i Łukasza Turolskiego. W pierwszym składzie trener Kołodziejczyk musiał dokonać kilku zmian. W bramce stanął Rafał Koleśnik, na lewej obronie zagrał Marcin Nazarkiewicz, na prawe skrzydło przesunięty został Wolański, a w ataku zagrał Roman.
W 5 minucie rzut rożny dla Mazura. Dośrodkował Butyłow, jego zagranie dość krótko wybił obrońca, do piłki na 15. metrze dopada Dawidziuk, ale jego strzał przelatuje tuż nad bramką. W 9 minucie pierwsza odpowiedź Startu, który miał dobrą okazję, ale uderzenie z narożnika pola karnego mocno niecelne. Po kilku chwilach drugie ostrzeżenie dla Mazura. Akcja na lewej flance gospodarzy, zagranie na 8. metr spod linii końcowej i w świetnej okazji ich zawodnik przenosi piłkę wysoko nad bramką. W 12 minucie Michalak ze środka boiska wypuszcza Jokę, Paweł strzela z dość ostrego kąta mocno, ale wprost w bramkarza. 15 minuta. Aktywny Joka znakomicie zagrywa prostopadle ze środka do Wojtka Michalaka, ten mija dwóch rywali i mając przed sobą już tylko bramkarza uderza z punktu rzutu karnego obok bramki! To powinien być gol! W 22 minucie próba piłkarza miejscowych z 18 metrów, 2 metry obok słupka. W 24 minucie ładna akcja dwójkowa Joki z Nazarkiewiczem, którą ostatecznie kończy ten pierwszy mocnym uderzeniem z 22 metrów, golkiper rywali odbija futbolówkę przed siebie. W 26 minucie bardzo nieodpowiedzialnie zachowuje się Rodziewicz, który niepotrzebnym wślizgiem fauluje rywala na linii "szesnastki". Arbiter wskazał na "wapno". Rzut karny został pewnie zamieniony na bramkę. 1:0. Od razu po wznowieniu gry Mazur ruszył do przodu, do bezpańskiej, wybitej piłki na 40. metrze dopada Wąsak, silne wstrzelenie piłki przed bramkę i niespodziewanie przelatuje ona nad bramkarzem i mamy remis! Duży błąd bramkarza, ale liczy się co w sieci! Drugi gol w drugim kolejnym spotkaniu Przemka Wąsaka. W 40 minucie rzut wolny dla Startu tuż przy linii autowej. Dośrodkowanie na dalszy słupek, zgranie na 6. metr przed bramkę, a tam piłkarz z Kruklanek dostawia tylko nogę i trafia do siatki. 2:1. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Butyłow stanął przed bardzo dobrą okazją, gdy dostał zaskakujące i nieszablonowe podanie od Joki, "Tusiek" szedł sam na bramkarza z ostrego kąta i strzał ląduje tylko w bocznej siatce. Do przerwy minimalne prowadzenie gospodarzy 2:1.
W 47 minucie Dawidziuk daje świetne krosowe zagranie na wchodzącego lewą flanką "Tuśka", Mateusz dobrze się zabiera z piłką, ale podobnie jak w ostatniej akcji przed przerwą futbolówka trafia znowu tylko w boczną siatkę. W 61 minucie strzał miejscowych z ponad 20 metrów, obok słupka. Po minucie duży błąd Dawidziuka, który pozwala przejść piłce ponad jego głową, już za nim czekał napastnik Startu, który pewnie pokonuje Koleśnika w akcji "jeden na jeden". 3:1. W 79 minucie przed znakomitą okazją stanął Wolański i przesunięty do przodu Dawidziuk. Najpierw ten pierwszy po błędzie stopera mając przed sobą wysuniętego bramkarza trafia prosto w niego, a dobijającego "Okonia" ponownie zatrzymuje golkiper UKSu! 81 minuta. W tym momencie powinien paść gol kontaktowy dla Mazura! Szybki kontratak Mazura, Butyłow urywa się wszystkim rywalom na lewej stronie, wpada w pole karne i dogrywa na 8. metr do Dawidziuka, który obija tylko poprzeczkę! To mogła być chwila, która mogła odmienić jeszcze losy meczu. W 89 minucie Rafał Koleśnik fantastycznie broni uderzenie szarżującego w polu karnym napastnika Startu, który zakręcił Wąsakiem i oddał swoją próbę z 7. metra. Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.
Mazur zagrał dobre zawody. O wyniku przesądziło brak skuteczności oraz popełniane zbyt proste błędy przy straconych golach. Niestety, należy podkreślić, że zawodzi część piłkarzy w szeregach Mazura. Ale nie Ci z boiska czy siedzący na ławce rezerwowych, ale Ci którzy z niezrozumiałych przyczyn opuszczają mecze, treningi, Ci którzy ponad grę w żółto-czerwonych barwach stawiają zabawę, alkohol i dziewczyny.

Start Kruklanki - Mazur Wydminy 3:1 (2:1)