statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwszy punkcik.

• autor: Administrator, 2009-09-13 00:00
Juniorzy Mazura w końcu zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Jeden punkt wywalczyliśmy po bezbramkowym remisie z Fortuną.
Po raz pierwszy w nowym sezonie zespół znowu poprowadził Krzysztof Michalak. Zawodnicy dostali wiele przydatnych wskazówek i byli mocno zmotywowani i zdeterminowani po słabych poprzednich spotkaniach. Już od pierwszego gwizdka sędziego to Mazur przeważał, prowadził grę, jednak bez większego zagrożenia dla bramki rywali. W ok. 25 minucie słupek uchronił gości przed bramką. Po małym zamieszaniu w polu karnym najpierw strzał Dawidziuka został zablokowany, a dobitka Wojtka Michalaka trafiła w słupek, po czym piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Do końca połowy to my dążyliśmy do zdobycia bramki, jednak w dobrej dyspozycji był bramkarz przyjezdnych, a czasami też brakowało dokładności w akcjach ofensywnych naszej drużyny. Kilku błędów nie ustrzegła się także wydmińska obrona, ale większych konsekwencji ze strony Fortuny nie było, a Rafał Koleśnik był praktycznie "bezrobotny" (nasz bramkarz przystąpił do meczu z lekką kontuzją nogi). 0:0.
Druga połowa to także napór Mazura, lecz znowu zabrakło odrobiny szczęścia i skuteczności. Świetną sytuację miał Michalak, jednak będąc w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem potknął się o kępy i nie udało się mu skierować piłki do siatki. Później znowu piłkę z bramki wybijali obrońcy gości po ciekawej akcji wydminian. Zawodnicy MKS-u ograniczali się do kontr, które raczej w większości nie były groźne. W 85 minucie Fortuna stworzyła najgroźniejszą akcję w całym meczu. Po strzale z rzutu wolnego z ok. 20 metrów piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry. Mimo iż  przez całe spotkanie mieliśmy sporą przewagę, to jednak nie udało się strzelić zwycięskiej bramki. Ale widać, że nasz zespół wraca do formy i w końcu zaczyna grać tak jak powinien.

Mazur Wydminy - Fortuna Ruciane - Nida 0:0

Kliknij tutaj aby obejrzeć galerię ze spotkania.