statystyki szczegółowe

Aktualności

Zabrakło skuteczności.

• autor: Administrator, 2009-10-25 00:00
W ostatnim meczu rundy jesiennej Juniorzy Mazura ulegli po ciekawym meczu aż 0:3. Ważną przyczyną porażki był brak skuteczności w pierwszej połowie, w której zdecydowanie przeważaliśmy i tworzyliśmy znakomite okazje do strzelenia goli.
Mecz w zastępstwie poprowadził Piotr Giedo, którego należy pochwalić za dobre sędziowanie. Od początku spotkania podrażnieni wydminianie grali wysoko pressingiem, mądrze i odważnie. Taka gra przynosiła bardzo dobre skutki, ponieważ gospodarze bardzo często zagrażali bramce przyjezdnych. Niestety, świetnych okazji nie wykorzystywał przede wszystkim Radek Sowulewski. Raz świetną interwencją popisał się bramkarz rywali, który instynktownie odbił strzał z 7 metrów Sowulewskiego. Także inni zawodnicy mieli kilka dobrych okazji, jednak brakowało koncentracji i precyzji w ich strzałach. Po drugiej stronie boiska Rafał Jaworowski w pierwszej połowie nie miał zbyt dużo pracy. Po pierwszej części gry 0:0.
W drugiej połowie to goście się ożywili, grali składniej, lepiej i dokładniej. Momentami nasza drużyna zamykana była w "hokejowym zamku" w okolicach pola karnego. Worek z bramkami otworzył pomocnik Vęgorii, który ładnym, mierzonym strzałem po ziemi z 19 metrów pokonał Jaworowskiego. 0:1. Druga bramka wzbudziła sporo kontrowersji wśród zawodników Mazura. Piłka uderzona z rzutu wolnego odbiła się od słupka, a następnie od ziemi. Sędzia uznał bramkę, jednak do końca nie wiadomo czy piłka przekroczyła linię bramkową. 0:2. Trzecia bramka padła po indywidualnym błędzie Cedrowskiego, który nieumiejętnie zastawił piłkę, a napastnik gości uderzył po "długim rogu" bramki. W końcówce nasza drużyna stworzyła jeszcze kilka okazji, jednak brakowało wykończenia. Najbliżej zdobycia gola był Wojciech Michalak, którego strzał głową został wybity z linii bramkowej.

Mazur Wydminy - Vęgoria Węgorzewo 0:3 (0:0)