statystyki szczegółowe

Aktualności

Udany sparing na śniegu.

• autor: Administrator, 2010-03-07 00:00
Juniorzy Mazura Wydminy niedzielny mecz kontrolny z rówieśnikami z Mikołajek mogą zaliczyć do udanych. Wydminianie pokonali Kłobuk 4:2. Ozdobą spotkania był gol strzelony pięknymi "nożycami" autorstwa Wojciecha Michalaka.
Początek meczu nie był zbyt łatwy dla obu drużyn. Na płycie zalegała delikatna warstwa śniegu. Jednak z upływem czasu boisko stawało się coraz lepsze do gry w piłkę nożną. Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły konstruowały ładne akcje, często zagrażając rywalom. Mimo kilku dobrych prób piłka nie wpadła do bramki. W końcówce pierwszej części gry to nasz zespół przejął inicjatywę, częściej atakując niż przeciwnik. Kłobuk wyprowadzał jednak też bardzo groźne kontry, ale napastnicy przyjezdnych razili nieskutecznością. W 39 minucie po dośrodkowaniu Cedrowskiego z rzutu wolnego, strzelał głową Grzana, piłkę odbił bramkarz gości, a Michalak wpakował ją do bramki. 1:0. Już minutę później Mazur mógł podwyższyć wynik, jednak strzał Dawidziuka z przed pola karnego trafił w słupek bramki. Do przerwy 1:0.
Nasi zawodnicy fantastycznie rozpoczęli drugą połowę. Już w 47 minucie świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Wasilewskiego, a Kasjan Olejnik dostawia tylko nogę do piłki. 2:0. Mazur prowadził grę, wydminianie starali się "grać piłką", wymieniali dużo podań ziemią. Mieliśmy jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, niestety zawiodła skuteczność napastników. Od 55 minuty nasza drużyna "stanęła". To goście zdecydowanie dominowali, czego potwierdzeniem była składna akcja i bramka kontaktowa. 15 minut później był już remis. Po faulu Cedrowskiego w polu karnym, sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystali przyjezdni. Młodzi wydminianie w końcu się otrząsnęli. W 84 minucie Michalak przyjmuje piłkę po dośrodkowaniu, obraca się i ładnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. 3:2. Czwarta bramka była także dziełem Wojtka Michalaka. I był to gol przepięknej urody. Kolejne świetne dośrodkowanie Jarka Wasilewskiego, a nasz ofensywny pomocnik uderza piłkę z powietrza "nożycami", nie dając szans bramkarzowi rywali. Kilka chwil później sędzia Wiesław Giedo zakończył spotkanie.
Mecz ogólnie można zaliczyć do udanych, nasz zespół zaprezentował dobrą dyspozycję. Wszyscy zawodnicy, którzy stawili się na zbiórce otrzymali szansę gry (na ławce zaczęli: Cedrowski, Krukowski, Koczaj, Kordaszewski). Widoczna jest już poprawa w grze dzięki treningom trenera Kalinowskiego, który dzisiaj był nieobecny ze względu na szkolenie trenerskie. Cała drużyna pokazała zaangażowanie i charakter. Zespół z Mikołajek także nie był gorszy od naszych zawodników, przez co widzowie oglądali naprawdę ciekawe spotkanie.

Mazur Wydminy - Kłobuk Mikołajki 4:2 (1:0)