statystyki szczegółowe

Aktualności

Wydminianie wyhamowali lidera!

• autor: Administrator, 2015-10-18 00:00

Mazur w końcu po dwóch kolejnych porażkach zdobył punkty, a dokładniej jeden punkt. Na trudnym boisku w Mikołajkach wydminianie nie pozwolili gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł i wywieźli remis 1:1, mimo gry przez długi czas w osłabieniu.

Trener Kołodziejczyk tego dnia nie mógł skorzystać z usług Michalaka, Ordowskiego i Kozłowskiego. Do bramki po jednym spotkaniu pauzy wrócił Rafał Koleśnik, Konopka został ustawiony jako stoper w parze z Siedzikiem, z kolei w środku pola zastąpił go Mateusz Szczerba, na "szpicy" znowu wystąpił Robert Dawidziuk.
W pierwszej części spotkania to miejscowi zawodnicy byli bliżsi strzelenia bramki i stwarzali groźniejsze okazje. Aż trzykrotnie stawali oni przed znakomitymi szansami gdy wychodzili "sam na sam" z naszym golkiperem, jednak za każdym razem wynik się nie zmieniał. Raz strzał okazał się niecelny, następnie zawodnik Kłobuka "upolował" tylko słupek, trzecia z tych sytuacji zakończyła się bardzo dobrą interwencją Koleśnika, który wygrał pojedynek z napastnikiem rywali. Mazur nie odgrażał się tak często i groźnie. Dwukrotnie na strzały zza pola karnego decydował się Joka, ale bez powodzenia. Bliżej był Mateusz Butyłow, lecz jego strzał z około 20 metrów minął minimalnie bramkę przeciwnika. Najlepsza okazja wydminian miała miejsce po prostopadłym zagraniu Dawidziuka do wychodzącego Butyłowa, który ograł dwóch obrońców i z dość ostrego kąta oddał strzał w stronę bramki, ale został on odbity przez asekurującego defensora na ósmy metr. Tutaj znaleźli się razem Kosakowski i Wolański, ale przez brak komunikacji zamiast wykorzystać sytuację i trafić do siatki po prostu się... zderzyli. Do przerwy bezbramkowy remis.
Druga część meczu rozpoczęła się idealnie dla Mazura. W 49 minucie dobrze rozegrany aut przez Butyłowa i Dawidziuka zaowocował bardzo dobrą pozycją strzelecką dla Kosakowskiego, który tuż zza "szesnastki" oddał mierzony strzał lewą nogą po dalszym słupku i piłka zatrzepotała w siatce! 0:1. Było to pierwsze trafienie "Cygana" w żółto-czerwonych barwach w oficjalnym spotkaniu! Niestety, goście nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 55 minucie Kłobuk miał rzut rożny, po którym wydminianie już "tradycyjnie" zgubili krycie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze doprowadzając do remisu. 1:1. W 60 minucie ważny moment w spotkaniu. Zagranie za linię obrony Mazura, jednak na 18 metrze szybszy był Rafał Koleśnik wybijając piłkę, ta trafiła pod nogi innego zawodnika z Mikołajek, który zdecydował się na lobowanie naszego golkipera, jednak zrobił to źle i futbolówka trafiła wyskakującego do góry Koleśnika w żebra, w czym arbiter główny dopatrzył się zagrania ręką! Bardzo kontrowersyjna decyzja, biorąc pod uwagę konsekwencje, czyli czerwoną kartkę dla naszego zawodnika. Po spotkaniu Rafał przyznał, że nie dotknął piłki ręką, co w późniejszych rozmowach przyznał także jeden z zawodników gospodarzy, który był blisko całej sytuacji. W bramce z powodu braku zmiennika stanąć musiał Piotrek Roman, w młodszym wieku grający trochę na pozycji bramkarza. Ostatnie dwa kwadranse to skoncentrowana obrona wydminian, przez co nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie dobrych sytuacji. W doliczonym czasie gry siły na boisku się wyrównały, kiedy wychodzący na pozycję "sam na sam" z bramkarzem Dawidziuk został zatrzymany w nieprzepisowy sposób, za co osoba faulująca otrzymała drugi żółty kartonik.
Ogólnie za mecz zawodnikom Mazura należą się gratulację, gdyż wynik taki jakim jest remis w Mikołajkach można uznać za sukces i poniekąd niespodziankę.

Kłobuk Mikołajki - Mazur Wydminy 1:1 (0:0)