statystyki szczegółowe

Aktualności

Dotkliwa porażka u siebie.

• autor: Administrator, 2010-05-26 00:00

Niestety, Juniorzy Mazura Wydminy wyraźnie przegrali u siebie z Pogonią Banie Mazurskie. Oddaliśmy ten mecz bez walki, przegrywając aż 4:1...

Początek meczu nie mógł wskazywać, że będzie aż tak źle. W pierwszych minutach to my częściej byliśmy na połowie rywali, jednak nie potrafiliśmy stworzyć groźnej sytuacji bramkowej. Po ok. 10 minutach to Pogoń coraz bardziej zaczęła dominować w środkowej strefie boiska, co przekładało się na świetne okazje do zdobycia bramek. Pierwsza taka okazja przyjezdnych i mamy 0:1. Błąd w ustawieniu linii obronnej wykorzystał napastnik z Bań, kończąc sytuację "sam na sam" z Koleśnikiem. 8 minut później jest już 0:2. Błąd zawodników z lewej flanki Mazura, skrzydłowy gości dorzuca futbolówkę z pod linii końcowej boiska, a niepilnowany napastnik pakuje piłkę obok bezradnego bramkarza Wydmin. Kolejna akcja Pogoni, i przed utratą gola ratuje wydminian słupek. W 33 minucie w polu karnym faulowany jest Andrzej Lakwa, a sędzia Piotr Piekarczyk wskazuje na "wapno". Dawidziuk pewnie umieszcza piłkę w siatce. 1:2. Jednak już minutę po tej bramce, Pogoń znowu odskakuje. Fatalny błąd Koleśnika, który złapał i wypuścił piłkę, a zawodnik przyjezdnych nie mógł nie trafić do pustej bramki. 1:3. Taki wynik utrzymał się do końca połowy.
Druga połowa była dość szarpana. Pod obiema bramkami sporo się działo. W 61 minucie Banie Mazurskie dorzucają bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką przez pomocnika Mazura. 1:4. W tej części gry trener Kalinowski wpuszczał rezerwowych, aby mogli się rozegrać. Mazur miał też kilka świetnych okazji do strzelenia bramki, jednak ani Dawidziuk, ani Lakwa, ani Wasilewski nie wykorzystali ich. W 70 minucie na boisku zameldował się młody bramkarz wydminian - Rafał Jaworowski. I w ciągu 20 minut zaprezentował się bardzo dobrze, broniąc kilkakrotnie w bardzo trudnych sytuacjach. Do końca jednak już żadna z drużyn nie trafiła do siatki rywali.
Był to nasz najsłabszy mecz w rundzie rewanżowej. Trener Krzysztof Kalinowski nie mógł i nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych...

Mazur Wydminy - Pogoń Banie Mazurskie 1:4 (1:3)