statystyki szczegółowe

Aktualności

Z Olecka wracamy z tarczą!

• autor: Administrator, 2010-05-30 00:00

Juniorzy Mazura mieli bardzo radosny powrót z Olecka. Po udanym występie ograli miejscowy zespół Czarnych 4:3.

Po raz pierwszy naszej drużynie przyszło rozegrać mecz ligowy na sztucznej nawierzchni. Jednak gra na takim boisku to czysta przyjemność. Arbitrem głównym był Piotr Piekarczyk, a na liniach pomagali mu Dawid Kuliś i Wiesław Giedo. Początek meczu to badanie się obu drużyn. Gra była dość nerwowa. W 8 minucie niespodziewanie to goście obejmują prowadzenie. Świetne dośrodkowanie Grzany z rzutu wolnego, a Wasilewski pięknym strzałem głową "w okienko" nie daje szans bramkarzowi. 0:1. Odpowiedź Czarnych była piorunująco szybka. Rzut wolny z ponad 35 metrów, pomocnik gospodarzy wstrzeliwuje piłkę w pole karne, Koleśnik mija się z futbolówką w powietrzu, a zamykający akcję zawodnik z Olecka pakuje ją do pustej bramki. 1:1. W 25 minucie to Czarni obejmują prowadzenie. Piękny strzał kapitana gospodarzy z ponad 20 metrów, bramkarz wydminian bez szans i jest 2:1. W 34 minucie powinien być remis, jednak Zaradkiewicz nie wykorzystuje świetnego dośrodkowania Krukowskiego z prawej flanki, strzelając z 7 metrów obok słupka. Do przerwy 2:1. To raczej zawodnicy z Olecka grali troszkę lepiej.
Druga połowa zaczęła się od super-mocnego uderzenia Mazura. Dwie minuty po wznowieniu gry, piękną asystą popisuje się Grzana, który miękko podcina piłkę nad obrońcami, a Wojtek Michalak nie marnuje sytuacji "oko w oko" z bramkarzem. 2:2. Do 75 minuty to nasi Juniorzy niepodzielnie rządzą na boisku, grają ładnie dla oka, wykorzystują świetne boisko. Konsekwencją takiej gry są kolejne dwie bramki dla podopiecznych trenera Kalinowskiego. Najpierw w 64 minucie z rzutu wolnego dorzuca Wasilewski, a Michalak pięknymi nożycami umieszcza piłkę między słupkami bramki rywali. 2:3. 10 minut po tej bramce, wydminianie podwyższają rezultat. Jarosław Wasilewski bardzo ładnie zagrywa na puste pole do Zaradkiewicza, ten wygrywa pojedynek sprinterski z obrońcą i podcina piłkę w stylu a'la Frankowski nad wychodzącym bramkarzem. 2:4. W dalszym ciągu to my atakowaliśmy i spokojnie powinniśmy zdobyć kolejne bramki, jednak tym razem Zaradkiewicz dwukrotnie pudłuje w sytuacjach "sam na sam". Ostatnie dziesięć minut to zmasowany atak gospodarzy, którym udaję się nawet strzelić bramkę kontaktową, ale to było wszystko na co pozwolili rywalom gracze Mazura. Spora niespodziana w Olecku, Mazur pokonuje wyżej notowanego faworyta 4:3.
Spotkanie to dostarczyło wielu emocji zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom obu drużyn. Na pewno nasza gra w drugiej połowie napawa wielkim optymizmem samych zawodników i sztab. To spotkanie pokazało jak bardzo w Wydminach potrzebne jest boisko "z prawdziwego zdarzenia", bo grać potrafimy, ale nie mamy po prostu gdzie.

Czarni Olecko - Mazur Wydminy 3:4 (2:1)