statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka po słabym meczu.

• autor: Administrator, 2010-09-12 00:00

Zaledwie 10 minut potrzebowała Rominta by strzelić dwie bramki i "ustawić" mecz.  Później już wszystko szło po myśli gospodarzy, którzy pewnie utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

Pogoda dzisiaj była łaskawa zawodnikom.
Gospodarze jako  pierwsi rozpoczęli od środka boiska, pierwsza ich akcja i prowadzą 1:0! Bramka padła po indywidualnych błędach zawodników, jak i całego bloku obronnego. Wydminianie byli kompletnie zdezorientowani, grali bardzo słabo. Mimo to już kilka minut później mógł być remis, jednak Mariusz Kordowski nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. W 10 minucie Rominta podwyższa rezultat spotkania. 2:0. W dalszym ciągu to gospodarze zdecydowanie przeważali, często zagrażając bramce Mazura. W 31 minucie Dawidziuk nie wykorzystuje świetnej okazji bramkowej. Chwilę później w polu karnym rywali faulowany jest Andrzej Lakwa i sędzia bez wahania wskazuje na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystuje Wojciech Michalak. 2:1. 3 minuty potem powinien być remis, lecz Robert Dawidziuk ponownie nie wykorzystuje stuprocentowej okazji. Gdy wydawało się, że Mazur "złapał kontakt", Rominta powiększa prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową napastnika. 3:1. Taki wynik utrzymał się do końca połowy.
W przerwie trener Bartłomiej Osior nie krył rozgoryczenia postawą swoich podopiecznych. Padły ostre słowa, które zmotywowały jeszcze do walki młodych wydminian. Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej niż pierwsza. To LKS przejął inicjatywę, starając się zagrażać bramce rywali. Gospodarze nastawili się na grę z kontry. Niestety, nie udało już się strzelić nawet kontaktowego gola. W końcówce spotkania po rzucie rożnym i strzale głową zawodnika Rominty, piłka trafiła w spojenie poprzeczki i słupka. Do końca wynik już nie uległ zmianie.
Błyskawicznie stracone bramki dały gospodarzom dużo swobody, pozwoliły spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Mamy nadzieję, że wydminianie wyciągną odpowiednie wnioski z dzisiejszej porażki, którą ponieśli wyraźnie na swoje życzenie.

Rominta Gołdap - Mazur Wydminy 3:1 (3:1)