statystyki szczegółowe

Aktualności

Pogrom na zakończenie!

• autor: Administrator, 2010-10-17 00:00

W bardzo dobrych nastrojach zakończyli Juniorzy Mazura pierwszą część sezonu. W ostatnim jesiennym meczu rozbili u siebie Znicz Biała Piska aż 6:2!

Ostatni mecz przyszło wydminianom rozegrać pod nieobecność trenera, który wracał dopiero z wyjazdu na Litwę (dotarł tuż po zakończeniu meczu).
Od początku zawodów sędzia Ławniczuk pozwalał na ostrą grę, czasami jednak za ostrą. O pierwszej połowie można powiedzieć tyle, że się odbyła. Optyczną przewagę mieli goście, ale nie przynosiło im to żadnych korzyści. Każdy strzał mijał bramkę gospodarzy "szerokim łukiem". Mazur też nie zagrażał zbyt często "świątyni" rywali. W 14 minucie ładna akcja na skrzydle Andrzeja Lakwy, dośrodkowanie w pole karne, z woleja uderza Michalak, ale wprost w bramkarza. W 30 minucie Wasilewski z rzutu wolnego w pole karne, tam ogromne zamieszanie i w tłoku Kamil Zaradkiewicz "wciska" piłkę między słupki. Według obserwatorów, jak i zawodników obu zespołów, sędzia powinien jednak wcześniej odgwizdać faul na obrońcy. 1:0. Jednak jak to bywa i w życiu, "sprawiedliwości zawsze staje się za dość". W 45 minucie rzut wolny w pobliżu pola karnego LKSu. Zawodnik uderza w słupek, a stojący na pozycji spalonej napastnik Znicza trafia do siatki. Wszyscy widzieli spalony... oprócz sędziego. Chwilę później rozbrzmiewa gwizdek  kończący pierwszą połowę. 1:1.
Druga połowa była już zdecydowanie ciekawsza. W 48 minucie gry świetnie broni Rafał Koleśnik, dwukrotnie zatrzymując napastników Znicza. W 52 minucie Mazur obejmuje prowadzenie. Świetna zespołowa akcja na prawym skrzydle, która swój początek miała jeszcze na połowie wydminian. Futbolówka przeszła jak "po sznurku" między zawodnikami gospodarzy, po czym w sytuacji "jeden na jeden" znalazł się Zaradkiewicz, pewnie ją wykorzystując. 2:1. Minutę później znowu był remis. Piękny strzał zza pola karnego ląduje w "okienku" naszej bramki. 2:2. Jednak na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty po bramce gości rzut rożny dla LKSu. Lakwa znakomicie dośrodkowuje wprost na głowę Wojtka Michalaka, który nie mógł tego zepsuć. 3:2. W 76 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Kordowski, minął trzech rywali po czym znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem. Golkiper Znicza zdołał odbić jeszcze ten strzał, jednak wobec dokładnej dobitki Dawidziuka był już bezradny. 4:2. 83 minuta i kolejny gol Mazura. Grzana szybkim wznowieniem gry z rzutu wolnego zaskakuje całą linię obronną Białej Piskiej, a Robert Dawidziuk po raz drugi pakuje futbolówkę do siatki, mając przed sobą tylko bramkarza. 5:2. W 88 minucie niemalże kopia poprzedniego gola, tyle tylko, że do bramki trafił Mariusz Kordowski. 6:2.
W drugiej połowie wyraźnie puściły nerwy kilku zawodnikom i trenerowi przyjezdnych. Gra była ostra, momentami wręcz niebezpieczna. Ale to sędzia jest temu winien, pozwalając na taką grę.

Mazur Wydminy - Znicz Biała Piska 6:2 (1:1)