statystyki szczegółowe

Aktualności

V Turniej Noworoczny.

• autor: Administrator, 2011-01-18 00:00

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Turnieju Noworocznego. W najbliższą sobotę już po raz piąty w Hali ZSO Wydminy spotkają się drużyny z Gminy Wydminy i nie tylko. Plan i regulamin rozgrywek w rozwinięciu wiadomości.

Początek Turnieju zaplanowano na godzinę 8:00. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba zespołów. Jest ich aż 13.

M – RANTY (13)

Mecze będą rozgrywane w 4 grupach systemem „każdy z każdym”. Czas gry to 10 minut bez przerwy.

Awans do edycji „A” turnieju uzyskują po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy (w dalszej kolejności rywalizują o miejsca od 1 do 8). Zespoły które zajęły 1 miejsca w grupie A i C oraz zespoły , które zajęły miejsca 2 w grupie B i D tworzą w dalszej kolejności grupę E. Natomiast zespoły, które wygrały w grupie B i D oraz ekipy, które zajęły miejsca 2 w grupach A i C tworzą grupę F. Pozostałe zespoły grają w edycji „B” turnieju (miejsca 3 i 4 w grupie) i rywalizują w dalszej kolejności o miejsca 9-13 tworząc grupę G (3 miejsce z grupy A i C oraz 4 miejsce z grupy D) i grupę H (3 miejsce z grupy B i D). W tym przypadku o miejsce 9  zagrają zwycięzcy grup. O miejsce 11 zagrają zespoły, które w grupach G i H zajmą drugie miejsce. Ekipa, która w grupie G zajmie trzecie miejsce kończy rywalizację w turnieju na 13 miejscu.

Kolejność zespołów w tabeli ustala się według ilości zdobytych punktów.

1. Wynik bezpośredniego spotkania
  2. Korzystniejsza różnica bramek
  3. Większa liczba zdobytych bramek
  4. Dodatkowy mecz lub rzuty karne. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwa zespoły, przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą, wyłącznie między zainteresowanymi drużynami i na tej podstawie ustala się kolejność. W przypadku uzyskania równej liczby punktów w punktacji pomocniczej przez dwie lub więcej drużyn stosuje się następujące zasady:

- korzystniejsza różnica bramek
- większa liczba zdobytych bramek
- dodatkowe mecze między tymi drużynami lub wykonanie rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięzcy meczu.

Kolejność gier pierwszej fazy turnieju ( 10 minut bez przerwy).

:

Kolejność gier edycji „A” turnieju (8 najlepszych zespołów)

:

Drużyny, które w tej fazie turnieju zajmą 1 i 2 miejsce w grupach E i F, awansują do strefy medalowej i zagrają pomiędzy sobą półfinały.

1 miejsce z grupy E - 2 miejsce z grupy F

1 miejsce z grupy F - 2 miejsce z grupy E

Zespoły, które w tej fazie turnieju zajmą 3 miejsce w swoich grupach zagrają o miejsca 5-6. Natomiast drużyny z 4 pozycji zagrają o miejsca 7-8.

Kolejność gier edycji „B” turnieju (5 zespołów rywalizuje o miejsca 9-13)

:

Zespoły, które zajęły miejsca w grupach G i H zagrają w fazie finałowej o miejsca 9-10. Ekipy z drugich pozycji rozegrają spotkanie o miejsca 11-12. Drużyna, która w grupie G zajmie 3 miejsce kończy rywalizację na 13 miejscu.

Faza półfinałowa turnieju (spotkania trwają 2 x 7 minut). W przypadku remisu seria 3 rzutów karnych.

32. 14.30 – mecz: drużyna, która zajęła 1 miejsce w gr. E z drużyną, która zajęła 2 miejsce w gr. F

33. 14.45 - mecz: drużyna, która zajęła 1 miejsce w gr. F z drużyną, która zajęła 2 miejsce w gr. E

Faza finałowa turnieju (spotkania o miejsca  5-12  trwają 2 x 7 minut. Mecze o miejsca 1-4 trwają 2 x 9 minut.  W przypadku remisu seria 3 rzutów karnych.

34. 15.00 – mecz o miejsce 11: drużyna, która zajęła  2  miejsce w gr. G z drużyną, która zajęła 2 miejsce w gr. H

35. 15.15 - mecz o miejsce 9: drużyna, która zajęła  1  miejsce w gr. G z drużyną, która zajęła  2 miejsce w gr. H

36. 15.30 - mecz o miejsce  7: drużyna, która zajęła  4  miejsce w gr. E z drużyną, która zajęła 4 miejsce w gr. F

37. 15.45 - mecz o miejsce 5: drużyna, która zajęła  3  miejsce w gr. E z drużyną, która zajęła  3 miejsce w gr. F

38. 16.00 - mecz o miejsce 3: drużyna, która przegrała  1  półfinał z drużyną, która przegrała 2 półfinał

39. FINAŁ 16.20 - mecz o miejsce 1: drużyna która wygrała  1  półfinał z drużyną, która wygrała  2  półfinał

Zakończenie zaplanowano na godzinę 17.00, na którym drużyny otrzymają dyplomy i puchary.

Wszystkich kibiców i sympatyków piłki kopanej serdecznie zapraszamy na Halę ZSO Wydminy do śledzenia rywalizacji i kibicowania.