statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejna porażka. Tym razem po dwóch różnych połowach...

• autor: Administrator, 2011-05-03 00:00

Nie udało się zmazać plamy po kompromitującej porażce z Korszami. Zawodnicy Mazura po kiepskiej grze w pierwszej połowie i świetnej w drugiej, przegrali drugi mecz z rzędu.

Pierwsza połowa była rozgrywana w trudnych warunkach atmosferycznych. Mocno padający deszcz utrudniał grę w piłkę. Dużo lepiej "weszli" w spotkanie gospodarze. Od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę i stale zagrażali bramce bronionej przez Jaworowskiego. Mrągowia od samego początku meczu szukała strzałów z dystansu. Od 13 minuty gospodarze prowadzą 1:0. Po ładnym strzale z za pola karnego, piłka po palcach bramkarza Mazura ląduje w siatce. Mrągowianie chcieli pójść za ciosem i próbowali szybko poprawić na 2:0. Udało im się to w 25 minucie. Po indywidualnym błędzie Patryka Olejnika zawodnicy Mrągowa podwyższają na 2:0. Mazur miał też swoje okazje do zdobycia bramki. Po jednaj z akcji środkiem pola Butyłow strzela na bramkę. Niestety strzał był za lekki i bramkarz bez wysiłku łapie piłkę. W 38 minucie gospodarze poprawiają na 3:0. Bardzo dobra piłka zagrana między stoperów i napastnik nie daje najmniejszych szans naszemu bramkarzowi. W pierwszej połowie nie układała się gra wydminianom. W przerwie trener Osior miał zasłużone pretensje do zawodników Mazura. Szczególnie chodziło o brak dokładności i brak ruchu bez piłki.
Na drugą połowę wydminianie wyszli bardzo zmotywowani. Od początku wykonywali polecenia trenera, które dawały  zauważalne efekty w poprawie gry. Zaczęli szanować piłkę i stwarzać groźne sytuacje bramkowe. Sytuacje do zdobycia bramki mieli Kordowski i Butyłow, jednak nie udało im się pokonać bramkarza. Nieoczekiwanie gospodarze podwyższają wynik na 4:0, po dużym błędzie "Ruperta". Bramka nie podłamała gości. Bardzo dobra piłka od Wasilewskiego i po strzale Bytyłowa piłka mija bramkę o parę centymetrów. Jednak, "co się odwlecze to nie uciecze". Kopia akcji sprzed chwili, tylko tym razem Butyłow podaje do Kordowskiego i mamy 4:1. Kilka minut później kolejna stu procentowa sytuacja Mazura. Kordowski dostaje prostopadłą piłkę, próbuje mijać bramkarza. Niestety dla nas z tego pojedynku zwycięsko wychodzi bramkarz. W 75 minucie jest już tylko 4:2. Kolejną bramkę dorzuca Kordowski. Gospodarze swoje szanse na bramkę w drugiej połowie upatrywali w kontratakach. Do końca meczu Mazur miał jeszcze kilka sytuacji bramkowych, jednak nie wykorzystał ich. Po meczu trener pochwalił zawodników za walkę do końca.

Mrągowia Mrągowo - Mazur Wydminy 4:2 (3:0)