statystyki szczegółowe

Aktualności

Lider wypunktował wydminian.

• autor: Administrator, 2011-05-08 00:00

Mazur doznał trzeciej porażki z rzędu. Tym razem zbyt mocna okazała się drużyna przodująca w tabeli - Rominta Gołdap. Jednak wynik nie do końca odzwierciedla wydarzenia boiskowe.

Piękna pogoda przyciągnęła do Mazuchówki wielu fanów i sympatyków Mazura. Ze względów osobistych na meczu zabrakło trenera Bartłomieja Osiora.
Od początku wydminianie starali się przejąć kontrolę na boisku, jednak goście na to nie pozwolili. Pierwsze minuty to raczej okres wzajemnego "wybadania" rywala. W 4 minucie rzut wolny z ok. 35 metrów.  Grzana świetnie dośrodkowuje, Butyłow uderza z powietrza, ale fantastyczną paradą popisuje się bramkarz Rominty. Cztery minuty później Mazur obejmuje prowadzenie. Lakwa z rzutu rożnego, a niepilnowany Mateusz Butyłow umieszcza piłkę głową w bramce. 1:0. Przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć, jednak nie stwarzali sobie klarownych sytuacji. W 25 minucie wydminianie tracą futbolówkę w środkowej strefie, po czym skrzydłowy gości ogrywa prawego obrońce Mazura i strzałem z rogu szesnastki nie daje szans Jaworowskiemu. 1:1. W 34 minucie Rominta już prowadzi. Błąd zespołu przy wyprowadzaniu piłki z lewej strony i po szybkim rozegraniu akcji, świetnej okazji nie zmarnował napastnik MKSu. 1:2. Przy takim wyniku sędzia zakończył pierwszą połowę.
W przerwie piłkarze Mazura się zmotywowali i od pierwszego gwizdka ruszyli zdecydowanie do przodu. Wydminianie kontrolowali grę i to oni nadawali ton grze. Goście bardzo groźnie kontrowali, jednak do 75 minuty dobrze spisywała się obrona i bramkarz gospodarzy. W 76 minucie po kolejnym kontrataku w sytuacji "sam na sam" z ostrego kąta do bramki trafia zawodnik przyjezdnych. 1:3. LKS jeszcze próbował powalczyć o wynik, ale brakowało ostatniego dokładnego podania, przez co Rominta szybko potrafiła przejść do kontrataku. W 89 minucie szybkie rozegranie rzutu wolnego i pewnym strzałem zza pola karnego goście ustalają wynik spotkania.
Mimo dobrej gry szczególnie w drugiej połowie, Mazur znowu poniósł porażkę. W końcu jednak z dobrą grą powinny przyjść zwycięstwa. Teraz nasz zespół będzie miał przerwę, gdyż dostaniemy walkower za mecz z Fortuną. Mamy trochę czasu na spokojne przygotowanie do ostatniej części sezonu.

Mazur Wydminy - Rominta Gołdap 1:4 (1:2)