10.05.14 Mazur Wydminy - MKS Ruciane Nida

herb KS Żagiel Piecki
LKS Mazur Wydminy   KS Żagiel Piecki

2015-08-29, 16:00

Trener Kołodziejczyk miał do dyspozycji tego dnia 17 zawodników. W wyjściowym składzie mieliśmy dwa debiuty, gdyż po raz pierwszy w barwach Mazura na środku obrony zagrał nowy nabytek wydminian - Paweł Siedzik, z kolei po raz pierwszy występ w seniorskiej drużynie zaliczył 16-letni Bartłomiej Olszewski.
Pierwsze dwadzieścia minut spotkania to gra tocząca się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwszą wartościową akcję odnotowano w 23 minucie. Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego na krótko, Butyłow delikatnie wypuszcza zagranie do Dawidziuka, lecz jego strzał przelatuje obok bramki. W 27 minucie odpowiedź gości, lecz strzał zza pola karnego również niecelny. W 30 minucie rzut rożny dla Żagla, wybicie futbolówki przez naszych zawodników do której dopada jeden z rywali, lecz i tym razem ta próba zza "szesnastki" nie znajduje drogi w światło bramki. W 36 minucie miała miejsce najważniejsza akcja w pierwszej części gry. Piłkę w środkowej strefie boiska otrzymał Dawidziuk i widząc ruch "Tuśka" ze skrzydła zagrał świetne prostopadłe podanie na wolne pole, do piłki dopadł Butyłow i będąc w sytuacji "jeden na jeden" z bramkarzem pewnie zdobywa pierwszego gola w rozgrywkach I grupy warmińsko-mazurskiej Klasy "A"! 1:0.  W 43 minucie kolejny stały fragment gry dla przyjezdnych z narożnika boiska. Dośrodkowanie w pole karne, do strzału głową dochodzi jeden z zawodników, lecz piłka przelatuje ponad poprzeczką. Wynik do przerwy 1:0. Pierwsza połowa raczej nie obfitowała w sytuacje strzeleckie, ale to gospodarze mieli przewagę bramkową.
W przerwie trener Kołodziejczyk decyduje się na zmianę. Na boisku pojawił się drugi debiutant - Marcin Kosakowski, który zastąpił Tomka Wolańskiego. Tuż po gwizdku Żagiel mógł doprowadzić do wyrównania, kiedy po długim zagraniu zawodnik tego zespołu wyszedł "sam na sam" z Koleśnikiem, górą z tego pojedynku wyszedł jednak nasz bramkarz, a ostatecznie futbolówkę wybija Siedzik. 60 minuta. Mateusz Butyłow odbiera piłkę obrońcy z Piecek przed ich polem karnym, indywidualnie wchodzi w "szesnastkę", po czym decyduje się na strzał, który broni niestety golkiper przeciwnika. W 72 minucie z rzutu wolnego pod bramkę dośrodkował Dawidziuk, doskonale do piłki doszedł Siedzik, ale jego strzał mija minimalnie słupek! Mógł być gol w debiucie. 81 minuta. Rzut wolny dla Mazura z około 23 metrów, którego wykonawcą był Robert Dawidziuk. Jego wykonanie na tyle zaskoczyło bramkarza, że futbolówka znalazła się w siatce i wynik zmienił się na 2:0! Na ostatnie minuty na placu gry pojawił się także po około półtorarocznej przerwie rekonwalescent - Maciek Kozłowski. Do końca spotkania Mazur kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolił gościom na zdobycie choćby kontaktowej bramki. Świetny start sezonu!
Podziękowania kibicom obu zespołów, którzy wspólnie dopingowali swoich kolegów biegających po płycie, dzięki czemu panowała na trybunach wspaniała atmosfera!

1. Koleśnik Rafał
2. Bierć Zdzisław ??ta kartka
3. Siedzik Paweł
4. Konopka Łukasz